Burun Estetiği

Burun Estetiği

Burun estetiği ameliyatına Rinoplasti denir. Bu ameliyat erkeklerde 18, kızlarda 17 yaştan itibaren yapılabilmektedir. Bu ameliyatta burun kemeri alınabilir, burun ucu şekillendirilebilir, boyutu değiştirilebilir. Ameliyat öncesinde ameliyatı planlamada kullanmak üzere burun ve yüzden fotoğraflar çekilir. Ayrıca alınan görüntülerle bilgisayar ortamında çalışma yapılır. Böylece ameliyat sonrası burnun görüntüsü hakkında fikir sahibi olunur. Dış görünümde herhangi bir […]

Burun estetiği ameliyatına Rinoplasti denir. Bu ameliyat erkeklerde 18, kızlarda 17 yaştan itibaren yapılabilmektedir. Bu ameliyatta burun kemeri alınabilir, burun ucu şekillendirilebilir, boyutu değiştirilebilir.

Ameliyat öncesinde ameliyatı planlamada kullanmak üzere burun ve yüzden fotoğraflar çekilir. Ayrıca alınan görüntülerle bilgisayar ortamında çalışma yapılır. Böylece ameliyat sonrası burnun görüntüsü hakkında fikir sahibi olunur. Dış görünümde herhangi bir ameliyat izi olmaz. Çünkü ameliyat kesileri burun deliklerinin içinden yapılır.

Genel anesteziyle yapılan ameliyat süresi hastadaki problemlerin ağırlığına göre değişir ve ortalama 2-2.5 saat sürer. Ameliyat sonrası en fazla bir gece hastanede kalınır. Ameliyat sonunda burun içine tamponlar ve burun üzerine plastik bir atel konulur.

Ameliyattan sonra hemen hemen hiç ağrı olmaz, oluşabilecek hafif ağrılarda, ağrı kesicilerle giderilebilir. 8-24 saat sonra tamponlar, 4. günde atel alınır. Atel alındıktan sonra 3 gün burun bandajı uygulanır. Burun içi dikişler kendiliğinden düşer. 7 gün içinde morluklar kaybolur. Şişliklerin çoğu ilk 10 gün içinde hızla azalır ve burun son şekline yakın normal bir hal almaya başlar. Kalan şişliklerin azalması, burnun tam olarak oturması ve son görünümünü alması yaklaşık 3-6 ay sürer. Yapılan cerrahi işleme göre ameliyattan 4 -7 gün sonra normal yaşama dönülebilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM