Mini Tüp Bebek Yöntemi

Mini Tüp Bebek Yöntemi

Mini Tüp Bebek Yöntemi Çocuk sahibi olmak için yeni umut Bebek sahibi olma olasılığı çok düşük ve normal tüp bebek yöntemiyle şans bulamayan hastalara uygulanan “mini tüp bebek” yöntemiyle, gebelik ihtimaliniz artıyor. “Mini tüp bebek, yumurta rezervinin azalmasından dolayı şansı çok düşük olan kadınlarda uygulanan ve normal tüp bebek uygulamalarına göre komplikasyon oranı ve uygulama […]

Mini Tüp Bebek Yöntemi

Çocuk sahibi olmak için yeni umut
Bebek sahibi olma olasılığı çok düşük ve normal yöntemiyle şans bulamayan hastalara uygulanan “mini ” yöntemiyle, gebelik ihtimaliniz artıyor.

“Mini tüp bebek, yumurta rezervinin azalmasından dolayı şansı çok düşük olan kadınlarda uygulanan ve normal tüp bebek uygulamalarına göre komplikasyon oranı ve uygulama maliyeti çok düşük bir yöntem. Gebelik ihtimalini artırdığı için uygulanıyor ve çok başarılı sonuçlar alınıyor.

Tedavinin temelinde, düzenli adet gören kadınların her ay ürettikleri yumurtaların, normal tüp bebek yönteminde kullanılan ilaçlar nedeniyle yüksek dozda hormona maruz kalan yumurtalara göre daha kaliteli olduğu mantığı yatıyor.

Bu yöntemde, tedavide gerekli yumurtanın doğal olarak elde edilmesi amaçlanıyor.
“Amaç, düzenli adet görüp, FSH hormonu (Folikül Stimulan Hormon) yüksek diye tüp bebek deneme şansı bulamayan veya defalarca denemelerine rağmen embriyo elde edilemeyen ya da kötü kalite embriyolara sahip olmuş hastalardan daha iyi kalitede embriyolar elde edilmesidir. Bu da bu tür umudu çok düşük kadınlar için gebelik şansı yaratmaktadır. Bu yöntemde normal tüp bebek yöntemine oranla daha az ilaç verilmektedir. Amaç yumurta sayısını arttırmak değil olanı korumaktır. Bu tip vakalarda bir diğer yaklaşım da arka arkaya yapılan mini tüp bebek denemeleriyle elde edilen embriyoları dondurup biriktirmektir. Bu, zamana karşı yarışan düşük rezervli hastaların zaman kaybını engeller.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM