Akupuntur Yöntemiyle Kilo Verme

Akupuntur Yöntemiyle Kilo Verme

Öncelikle şunu belirtelim ki akupunkturun direk kilo verdirmesi gibi bir şey söz konusu değildir. O yüzden akupunkturla kilo vermeye başlamadan önce, kilo probleminin neden kaynaklandığına dair tetkikler yaptırılmalıdır. Kilo probleminin daha çok tekdüze bir hayat tarzından kaynaklandığı belirlenen kişiler akupunktur tedavisi yaptırabilirler. Aksi bir durumda kişiler ilgili doktor veya kliniklere başvurmalıdırlar. Akupunktur genelde alışkanlık tedavilerinde […]

Öncelikle şunu belirtelim ki akupunkturun direk kilo verdirmesi gibi bir şey söz konusu değildir. O yüzden akupunkturla kilo vermeye başlamadan önce, kilo probleminin neden kaynaklandığına dair tetkikler yaptırılmalıdır. Kilo probleminin daha çok tekdüze bir hayat tarzından kaynaklandığı belirlenen kişiler akupunktur tedavisi yaptırabilirler. Aksi bir durumda kişiler ilgili doktor veya kliniklere başvurmalıdırlar. Akupunktur genelde alışkanlık tedavilerinde kullanılır. Kilo vermek isteyen kişide beslenme alışkanlıkları başta olmak üzere hayat tarzını mümkün olduğunca değiştirmeye çalışmalıdır. Akupunktur bu yeni alışkanlıkların edinilmesinde büyük etkendir.

Akupunktur;
Yemek yeme isteğini azaltır ve iştahı frenler.
Mide asiditesini kontrol altına alıp mide kazınması, yanması, gibi mide sorunları ortadan kaldırır.
Düşük kalorili beslenmeden dolayı yaşanabilecek halsizlik önlenir.
Metabolizmanın çalışma hızını düzenler hasta, akupunktur’la kendi kendine yaptığı diyetlerden daha kolay kilo verir.
Diyet yapan kişinin stresini azaltır.

Bazı hastaların kilo verebilmeleri için uzun süre diyet yapmaları gerekir. Fakat bunda başarılı olamaz, sık sık denedikleri diyetlerde hüsrana uğrarlar. Bu gibi hastalarda akupunktur tedavisinin uygulanması, bazen bir yıl sürebilecek diyete olan dayanıklılığı arttırır. Hastanın uzun süre diyete dayanmasının nedeni, akupunkturun oluşturduğu sedatif ve trankilizan etkiden dolayıdır. Akupunktur tedavisinde vücutta seratonin ve hormonlarında yükseliş görülür. Bu, kişiye huzur verir. Öte yandan hasta kilo verdiğini gördükçe daha çok motive olmaktadır. genelde haftada bir seanstır. Tedavide çoğunlukla kulak akupunkturu uygulanır. Fakat sadece akapunktur tedavisi yetmez. Kişi dengeli beslenmenin yanında, egzersizler yapmalı aktivitelerde bulunmalı kısacası yaşam tarzını değiştirmelidir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM