Alın Germe Ameliyatları

Alın Germe Ameliyatları

Alın yaş ilerledikçe aşağıya doğru sarkar ve gözlerin üzerine çöker. Bu yüzden insan mutsuz, yorgun, sinirli bir görünüm alabilir. Sarkan alın üst göz kapaklarını da aşağı doğru ittiğinden bir çok insanda, onları rahatsız eden görüntüler oluşur. Alın germe ameliyatında, alın kırışıklığı giderilerek, kaş düşüklüğü düzeltilir ve kaz ayağı denen kırışıklıklar yok edilir. Genel anestezi uygulanarak […]

Alın yaş ilerledikçe aşağıya doğru sarkar ve gözlerin üzerine çöker. Bu yüzden insan mutsuz, yorgun, sinirli bir görünüm alabilir. Sarkan alın üst göz kapaklarını da aşağı doğru ittiğinden bir çok insanda, onları rahatsız eden görüntüler oluşur.

nda, alın kırışıklığı giderilerek, kaş düşüklüğü düzeltilir ve kaz ayağı denen kırışıklıklar yok edilir. Genel anestezi uygulanarak yapılan bir ameliyattır. 1 ila 2 saat arasında sürer. Dikişler saçlı deri içerisinde saklandığı için ameliyat izi görülmez.

Eğer deride sarkmalar fazla ise, hastaya açık alın germe ameliyatı uygulanır. Bu ameliyatla deri fazlalıkları alınır. Açık alın germe ameliyatında da dikiş izleri saçlı deri içine gizlendiğinden yine hiç bir dikiş izi görülmez.

Alın germe ameliyatı, nadiren tek başına yapılır. Genelde yüz germe ameliyatı veya üst göz kapağı ameliyatı ile birlikte uygulanabilir. Bu sayede yüze istenilen genç ve dinamik görüntü verilmiş olur. Ayrıca alın germe estetiğinde şakak bölgesinden girilerek kaşların yukarı doğru asılması sayesinde alnın gerilmesi işlemi de uygulanır. Ancak bu uygulama uzun ömürlü olmayıp, kısa sürede deri eski konumuna döner. Bu ameliyat sırasında ciddi bir probleme neden olacak her hangi bir komplikasyon görülmez.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Önceki Yazı

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM