Aslan Pençesi – Alchemilla Vulgaris

Aslan Pençesi – Alchemilla Vulgaris

Çiçeklenme zamanında bütün olarak toplanan aslan pençesi, çiçeklenme zamanı sonrasında sadece yaprakları toplanarak kurutulur. Adet, beyaz akıntı, menapoz döneminde strese, karın ağrılarına iyi gelir. Civanperçemiyle birlikte kullanılırsa ergenlik döneminde genç kızların adet görmesini kolaylaştırır. Aslan pençesi çabuk iyileştirir, kalbi güçlendirir ve iltihaplı yaraların iyileşmesini sağlar. Örneğin diş çekimi sonrasında aslan pençesiyle ağzınızı çalkalarsanız yaranın çabuk […]

Çiçeklenme zamanında bütün olarak toplanan , çiçeklenme zamanı sonrasında sadece yaprakları toplanarak kurutulur.

Adet, beyaz akıntı, menapoz döneminde strese, karın ağrılarına iyi gelir. Civanperçemiyle birlikte kullanılırsa ergenlik döneminde genç kızların adet görmesini kolaylaştırır. Aslan pençesi çabuk iyileştirir, kalbi güçlendirir ve iltihaplı yaraların iyileşmesini sağlar. Örneğin diş çekimi sonrasında aslan pençesiyle ağzınızı çalkalarsanız yaranın çabuk iyileştiğini görürsünüz. Kas zayıflığına ve kansızlığa iyi gelir. Doğum sonrası yaralanmalarda, rahmi ve cenini kuvvetlendirmek için aslan pençesi kullanabilirsiniz. Aslan pençesi bütün kadın hastalıklarına iyi gelir. Eskiden aslan pençesi  iç ve dış yaralar, sara ve fıtık için,  kullanılırdı.

Bütün kadınların çocuk sahibi olmadan önce aslan pençesinden yararlanması gerekir. Diabetliler, obezite hastalığı olanlar aslan pençesini kullanmalıdır. Ayrıca kas erimesi ve MS hastalığında uygulanır.

:

Çayı: 1 bardak kaynar su ile bir çay kaşığı dolusu aslan pençesi demlenir.
Uygulamaları: Taze bitki iyice yıkanır, merdaneyle ezilir ve yaranın üstüne konur.
Banyo: 200 gr veya 5-6 avuç aslan pençesi bir gece önceden soğuk suya konur. Ertesi günü ılıtılarak banyo suyuna ilave edilir. 20 dakika kadar sürülür.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM