Avrupa İlaçta Türkiyeyi Takip Edecek

Avrupa İlaçta Türkiyeyi Takip Edecek

Avrupa Konseyi, ilaca güvenli erişim sağlanması için üye ülkelerde uygulamaya başlayacağı projede, Türkiye’deki İlaç Takip Sistemini (ITS) örnek alacak. Avrupa Konseyi  İlaç Kalitesi Müdürlüğü ve Tüketici Sağlığını Koruma ve Sahte İlaç Bölüm Başkanları “ITS” İlaç Takip Sistemini yerinde incelediler ve konseyin üye ülkelerde uygulamak istediği ilaç takip projesi eTACT için Türkiye’nin deneyimlerini, ilaç depolarını, eczane […]

, ilaca güvenli erişim sağlanması için üye ülkelerde uygulamaya başlayacağı projede, Türkiye’deki İlaç Takip Sistemini () örnek alacak.

Avrupa Konseyi  İlaç Kalitesi Müdürlüğü ve ve Sahte İlaç Bölüm Başkanları “ITS” İlaç Takip Sistemini yerinde incelediler ve konseyin üye ülkelerde uygulamak istediği takip projesi için Türkiye’nin deneyimlerini, ilaç depolarını, eczane ve hastaneleri gözlemlediler.

eTACT Türkiye’nin de üyesi olduğu Avrupa Konseyi için “Pan Avrupa” projesi. İlaçla alakalı farklı mevzuatlara sahip konsey üyesi ülkelerde, perakende ve eczacılık sistemlerinde farklılıklar bulunmakta. İnternet eczaneliğide uygulamada sıkıntı yaratmakta. Bu yüzdebn projesinin İTS kadar kolay uygulanamayacağı ön görülmekte.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM