Ayak Kokusuna Çözümler

Ayak Kokusuna Çözümler

Ayaktaki normal bakteriler, ayakkabı ve çorap giyildiğinde oluşan nemle birlikte etrafa kötü kokulu sülfür bileşikleri yayarlar. Burada dikkat edilmesi gereke en önemli şey ayağın kokmaması için yapılması gerekenlerdir. Öncelikle giyeceğimiz çorabı seçerken özen göstermeliyiz. Nemi emen, pamuklu çoraplar giymeli, hava geçiren deri veya kumaş ayakkabıları tercih etmemiz gerekir. Ayakkabıların içine serpilen pudra da fayda sağlar. […]

Ayaktaki normal bakteriler, ayakkabı ve çorap giyildiğinde oluşan nemle birlikte etrafa kötü kokulu sülfür bileşikleri yayarlar. Burada dikkat edilmesi gereke en önemli şey ayağın kokmaması için yapılması gerekenlerdir. Öncelikle giyeceğimiz çorabı seçerken özen göstermeliyiz. Nemi emen, pamuklu çoraplar giymeli, hava geçiren deri veya kumaş ayakkabıları tercih etmemiz gerekir. Ayakkabıların içine serpilen pudra da fayda sağlar. Özellikle giyilen futbol ayakkabıları koku yapar. Bazı insanların ayaklarında ki aşırı terlemede kokuya sebeptir. Eğer ayakta çok terleme oluyorsa, terlemeyi azaltabilecek sprey nemi ve kokuyu engelleyebilecektir.

için uygulanabilecek basit bitkisel yöntemlerde var. Haftada üç gün yapabileceğiniz şey bir kaba koyduğunuz evdeki artık çayın içine ayaklarınızı koyup 10 dakika bekletmek. Çayın içeriğindeki “tannic asit” geçicide olsa terlemeyi engeller. Bunun yanında ayaklarınızda kaşıntı, şişlik, kızarıklık varsa doktora görünmeniz yerinde olur.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM