Bacaklar İçin Gevşeme Egzersizleri

Bacaklar İçin Gevşeme Egzersizleri

Birinci adım: Sandalyenin ön tarafına rahat bir şekilde oturun. Ayak ucunuzu gerin ve sağ ayağınızı yavaş bir şekilde yukarı-aşağı oynatın. Yavaşça tempoyu arttırın. Aynı hareketleri sol ayağınız içinde tekrarlayın. Bu egzersizi aynı gün içinde bir çok kes tekrarlayabilirsiniz. İkinci adım: Sandalyenin ön kenarına rahatça oturun. Ellerinizden destek alarak yavaşça ayaklarınızı daire şeklinde hareket ettirmeye başlayın: […]

Birinci adım:

Sandalyenin ön tarafına rahat bir şekilde oturun. Ayak ucunuzu gerin ve sağ ayağınızı yavaş bir şekilde yukarı-aşağı oynatın. Yavaşça tempoyu arttırın. Aynı hareketleri sol ayağınız içinde tekrarlayın. Bu egzersizi aynı gün içinde bir çok kes tekrarlayabilirsiniz.

İkinci adım:

Sandalyenin ön kenarına rahatça oturun. Ellerinizden destek alarak yavaşça ayaklarınızı daire şeklinde hareket ettirmeye başlayın:

a) Ters yönde

b) İkisini de saatin tersi yönde parelel

c) İkisini de saat yönünde paralel şekilde

Üçüncü adım:

Bu egzersizi ayaktayken ya da oturur bi vaziyette yapabilirsiniz. Bir sandalyeye rahatça oturun veya gevşek bir şekilde ayakta durun. Ayak parmaklarınızı iyice bastırarak, peşi sıra ters yönde yukarı doğru uzatın. Bu egzersizi yalın ayakta yapabilirsiniz.

Dördüncü adım:

Bu egzersizi alçak tabanlı bir ayakkabı ile yapabileceğiniz gibi yalın ayaklada yapabilirsiniz. Parmak uçlarınızın üzerinde yükselerek, yavaşça topuğa geçin. Bir parmak uçlarınızda, bir topuklarınız üzerinde yükselin. İki ayağınızı ters yönde hareket ettirmeyi deneyin.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM