Bahar Alerjisi (Nezlesi)

Bahar Alerjisi (Nezlesi)

Daha çok ilkbahar mevsiminde görülür. Tahıl, ağaç, çimen, çiçek, bitki poleni bahar allerjisine neden olabilir. Burun akıntısı, burun tıkanıklığı, aksırma, burun kaşıntısı, damak, boğaz, kulakta kaşıntı, kızarıklık, koku duyusunda azalmalar belirtileri arasındadır. Bu belirtiler zaman zaman soğuk algınlığı ile karıştırılmaktadır. Bahar Allerjisi İle Başa Çıkmak İçin; Tozlu ortamlardan olabildiğince uzak durun. Bol su için. Eve […]

Daha çok ilkbahar mevsiminde görülür. Tahıl, ağaç, çimen, çiçek, bitki poleni ne neden olabilir. Burun akıntısı, burun tıkanıklığı, aksırma, burun kaşıntısı, damak, boğaz, kulakta kaşıntı, kızarıklık, koku duyusunda azalmalar belirtileri arasındadır. Bu belirtiler zaman zaman soğuk algınlığı ile karıştırılmaktadır.

Bahar Allerjisi İle Başa Çıkmak İçin;
Tozlu ortamlardan olabildiğince uzak durun.
Bol su için.
Eve gelir gelmez, saç ve sakala sinen polen ve tozlardan arınmak için duş alın.
Giysilerinizi sık sık havalandırın
Günlük hayatınızı fazlasıyla etkiliyorsa, dışarıya çıkarken maske takın,

Mümkünse 14.00 ile 16.00 saatleri arasında dışarı çıkmamaya özen gösterin. Bu saatler polenlerin en aktif olduğu saatler.

Hastalığı tedavisi ancak alerji yapan etkenden uzak durmakla olur. Maalesef ki alerji hapları burun spreyleri alerjik göz damlaları tedavide hiç bir fayda sağlamaz. Fakat uzmanlara göre, hasta bu tip ilaçlar mevsim başlamadan kullanmaya başlarsa ve polen mevsimi bitene kadar devam ederse rahat bir ilkbahar mevsimi geçirebilirler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM