Balık Yağı ve Balık Yağının Faydaları

Balık Yağı ve Balık Yağının Faydaları

Balık yağı beslenme desteğidir. Balık yağ asitleri, kalp sağlığı, beyin fonksiyonlarını geliştirme, bağışıklık sisteminin güçlendirme, inflamasyonu azaltmakta yardımcıdır. Kan trombosit ve damar sertliği olan hastalara balık yağı verilir. Buna neden olan plak aktivitesini azaltır. Balık yağı OMEGA 3, EPA ve DHA asitlerini içermektedir. Balık yağının faydaları: Kalp ve damarlarda etkilidir. Balık yağının içinde ki Omega […]

beslenme desteğidir. , kalp sağlığı, beyin fonksiyonlarını geliştirme, bağışıklık sisteminin güçlendirme, inflamasyonu azaltmakta yardımcıdır.

Kan trombosit ve damar sertliği olan hastalara balık yağı verilir. Buna neden olan plak aktivitesini azaltır. Balık yağı , EPA ve DHA asitlerini içermektedir.

:
Kalp ve damarlarda etkilidir. Balık yağının içinde ki Omega 3 kalbi korur, kanı inceltir, kolestrolü düşürerek, kalp ritmini düzenlemede yardımcı olur.
Omega 3 beynin yaşlanmasını engeller. Alzheimere karşı korur.
Depresyon gibi psikolojik hastalıklarda etkilidir.
Çocuklar için faydalıdır. Zekayı ve öğrenme kapasitesini yükseltir.
Hiperaktif olan ve dikkat eksikliği olan çocuklara iyi gelir.
Kansere karşı korur ve önler.

:
Balığın karaciğerinden oluşa balık yağını hamilelerin kullanması uygun değildir. Çünkü balık yağının bu çeşidinde yüksek miktarda A vitamini vardır. Bu anne karnındaki bebeğe zarar verir. Hamileler balığın gövdesinden üretilen ve A vitamini içermeyen balık yağını kullanabilirler.

Civa, kurşun vb. ağır metaller ile kirlenmiş balıktan üretilen balık yağını kullanmayınız. aksi takdirde beyin gelişimine zarar verirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM