Baş Ağrılarını Yabana Atmayın

Baş Ağrılarını Yabana Atmayın

Kadınların %5’i, erkeklerin %2.8’i her yıl takriben 180 gün ve üzerinde baş ağrısından şikayet ederler. Bunu Türkiye nüfusuna vuracak olursak baş ağrısının %50’sini etkilediğini görürüz. Sinir, stres, uykusuzluk, hava şartları vb. pek çok faktör baş ağrısına sebep olabilir. Fakat sık tekrarlanan baş ağrılarını önemsemekte fayda vardır. Bu beyin tümörü gibi rahatsızlıkların habercisi olabilir. Bu tip […]

Kadınların %5’i, erkeklerin %2.8’i her yıl takriben 180 gün ve üzerinde ndan şikayet ederler. Bunu Türkiye nüfusuna vuracak olursak baş ağrısının %50’sini etkilediğini görürüz. Sinir, stres, uykusuzluk, hava şartları vb. pek çok faktör baş ağrısına sebep olabilir. Fakat sık tekrarlanan baş ağrılarını önemsemekte fayda vardır. Bu beyin tümörü gibi rahatsızlıkların habercisi olabilir. Bu tip ağrılar vücuttaki bir eksikliği, bir bozukluğu haber verebilirler. Kişi bunu önemsemeli, aksi takdirde bu kronikleşen bir baş ağrısına dönebilir. Şiddetli, uzun süren, sık tekrarlanan baş ağrıları ihmal edilmemeli.

300’den fazla tipi bulunan baş ağrılarının çoğunun kökeni belirlenememektedir. Ağrı sürekliyse ve artan bir şekilde devam ediyorsa, ilk kez başı ağrıyan ve 10 yaşı altında veya 50 yaş üstündeyse, hayatı boyunca karşılaştığı en şiddetli ağrıysa, fiziksel bir aktivite sonrası ortaya çıkmış ve şiddetini arttırmış ise mutlaka bir doktora görünmek gerekir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM