Biyoenerji Nedir? Şakra Nedir?

Biyoenerji Nedir? Şakra Nedir?

Kelime anlamı olarak “Bioenerji” doğal enerji demektir. Vücut içinde devamlı bir titreşim ve düşük voltajda elektromanetik akım vardır. Bu elektromanyetik akım fiziksel bedenle sınırlanmamıştır ve bir bedendeb diğerine akış yapabilmektedir. Bu akım bedenin sağ tarafında toplanır. Bioenerji alış verişi insanlar sınırlı olmayıp, diğer maddelerede akar. Sağlıklı olan bir vücutta negatif enerji bulunmaz. Vücudun herhangi bir […]

Kelime anlamı olarak “” doğal enerji demektir. Vücut içinde devamlı bir titreşim ve düşük voltajda elektromanetik akım vardır. Bu elektromanyetik akım fiziksel bedenle sınırlanmamıştır ve bir bedendeb diğerine akış yapabilmektedir. Bu akım bedenin sağ tarafında toplanır. alış verişi insanlar sınırlı olmayıp, diğer maddelerede akar.

Sağlıklı olan bir vücutta bulunmaz. Vücudun herhangi bir yerinde oluşan problemde o bölgede üretilmeye başlar. Başka bir deyişler beyin ile o bölge arasındaki bağlantı kopmuş demektir. Bu demek oluyor ki beynimiz ile yapılandırma bölümü arasındaki bağı kopartmamamız gerek. İşte biyoenerji insan vücudunda bulunan tüm hücreleri canlandırarak daha aktif bir duruma getirilmmesi için yapılan bir uygulama olmasının yanında insanı ruhsal ve fiziksel olarak güçlenmesine yardımcı olur. Biyoenerji ile mevcut rahatsızlıklar giderebildiği gibi oluşabilecek hastalıklardan korunma sağlar.

Vücudumuzdaki elektrik akımının bedenimiz etrafında oluşturduğu alana denir. artı ve eksi elektrikten meydana gelir. Vücut sağlığımız bu iki akımın dengede olmasına bağlıdır. Bu denge bozulursa sağlık sorunları ortaya çıkar. Enerji dengesi genelde akupunktur iğneleri ile sağlanır. Bir başka yol ise güçlü enerjiye sahip insanın, zayıf ve dengesini kaybetmiş enerjisi olan birine enerjisini aktarmasıdır. bu doğru aktarım ise sadece Biyoenerji Uzmanı tarafından yapılır.

Bioenerjide her insanın vücudunda 7 tane bulunduğu varsayılır. Bu şakralarda enerji merkezleri olarak kabul edilir ve enerji aktarımları bu üzerinden yapılır. 1 ve 7. enerji kanalı olarak kabul edilir. Bazı biyoenerji uzmanlarına göre kendi ellerimizle de vücudumuzun enerji akışına hakim olarak rahatsızlıklarımıız giderebiliriz. En çok enerji parmak uçlarında bulunur ve bu özellikle parmak uçları kullanılarak yapılır. Bazen ağrıyan yerimize elimizi koyduğumuzda rahatladığımızı hatta ağrımızın geçtiğini görürüz.Bu şakraların bulunduğu noktalara temas ettiğimiz için olur.

Şakraların vücuttaki yerleri ve tedavi ettiği hastalıklar nelerdir?

1. Şakra: Kuyruk kemiği ile anüs arasındadır ve enerji sisteminin merkezidir.

2. Şakra: Kuyruk kemiği üzerindedir. Üreme sistemini kontrol eder.

3. Şakra: Bel omurgasının ortası ve göbektir. Sindirim sistemini kontrol ederek, ülser, hazımsızlık, böbrek iltihabına iyi gelir.

4. Şakra: Göğüs kafesinin ortasında olup, yüksek tansiyon, kolesterol ve kalp problemlerine iyi gelir.

5. Şakra: Göğüs kafesi ile boyun ortasındadır. Solunum yolları ve deriyi kontrol eder. Öksürük, astım ve alerjilere iyi gelir.

6. Şakra: Alnın ortası, iki kaş arasındadır ve vücuttaki tüm sistemleri kontrol eder. Eklem ağrıları, baş ağrıları, uykusuzluk sorununu çözümler.

7. Şakra: Başın üst kısmının tam ortasındadır (pineal bez).

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM