Cinsel İsteği Arttırmak İçin Öneriler

Cinsel İsteği Arttırmak İçin Öneriler

Cinsel istekleri azalmış çiftlerin veya bireylerin, sağlıklı bir cinsellik için yapması gerekenleri sıraladık sizlere. 1- Düzenli Egzersiz Fiziksel egzersizler sağlık ve cinsel hayat için gerekir. Zira düzenli egzersiz yapan kişinin vücudunda kan dolaşımı düzgün olduğu için bu cinsel organlardaki kan dolaşımını da etkiler. 2- Az Televizyon Çok İlgi Televizyonun cinsel ve duygusal açıdan eşlere zarar […]

Cinsel istekleri azalmış çiftlerin veya bireylerin, sağlıklı bir için yapması gerekenleri sıraladık sizlere.

1- Düzenli Egzersiz
Fiziksel egzersizler sağlık ve cinsel hayat için gerekir. Zira düzenli egzersiz yapan kişinin vücudunda kan dolaşımı düzgün olduğu için bu cinsel organlardaki kan dolaşımını da etkiler.

2- Az Televizyon Çok İlgi
Televizyonun cinsel ve duygusal açıdan eşlere zarar verdiği ortaya çıkmıştır. Cinsel isteği azaltır, erkeklerde ereksiyon sorununa yol açabilir ve eşlerin birbirleriyle ilgilenmesi yerine televizyon izlemeleri evlilik hayatlarına zarar verebilir.

3- Uygun Zaman
Cinsel birliktelik için zaman ayırmak kadar en doğru zamanı seçmekte önemlidir. Araştırmalar kadının cinsel birleşme açısından en uygun olduğu dönemin adet dönemini takip eden 6. ve 10. günler arası olduğunu ortaya çıkarmıştır. Burada adet döneminin başladığı ilk gün baz alınmıştır. Gün içinde cinsel birleşmenin zamanı önemli değildir.

4- Uyarıcı Kokular
Güzel kokular hem sizi hem de eşinizi gevşetip havaya sokar. Bunun için lavanta aromalı losyonları ve yağları denemeniz önerilir. Çünkü yapılan araştırmalarda lavanta kokusu bazı kişilerde mental stresi azalttığı ve rahatlama hissi verdiği görülmüştür. Kendiniz için en uygun kokuyu deneyerek bulabilirsiniz.

5- İletişim
Duygu ve düşüncelerinizi eşinize açıkça ifade etmek, doğal davranmak saygı, sevgi ve paylaşımı arttıracağından ilişkinize önemli bir katkı yapar.

6- Cinsellik aslında beyinle başlayan bir eylemdir. bu yüzden beyninizi ilişki yapmaya ve cinsel ilişkiden zevk almaya odaklayın.

7- Bitki çayları
Bitki çaylarından susam, tarçın, kekik, nane, vanilya gibi bazı bitkiler bir nevi cinsel uyarandır. Çay içeceğiniz zaman bunları tercih edin.

8- Çikolata Yiyin
Çikolata serotonin yapımını arttırdığından sizi mutlu kılar ve cinsel isteğe yöneltir. Ayrıca çikolatadaki yüksek şeker ve kalori keyif veren ve cinsel uyarandır.

9- Testesteron hormonunun artması için çinko açısından zengin besinlerle beslenin. İstridye, istakoz, karides gibi deniz ürünleri ve soya fasulyesi, buğday kepeği, kabak çekirdeği çinko açısından zengindir.

10- Duş Alın
Cinsel birliktelik öncesi sıcak duş rahatlamanızı ve gevşemenizi sağlar. dokunmaya karşı hassas hale getirir.

11- Cinsel terapi; korkularınızı, eşinizle uyumsuzluğunuzu çözmenize, bazı cinsel sorunları çözmenize yardımcı olur. Bu tip durumda seks terapistine başvurmanız gerekir.

İlgili kelimeler:
Istakoz Eti mail

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM