Diyette Yoğurdun Önemi

Diyette Yoğurdun Önemi

Göbeğinizi daha hızlı eritmek istiyorsanız bol bol yağsız yoğurt yemelisiniz. Araştırmalarda diyetteyken yağsız yoğurt yiyenlerin %22 daha fazla kilo kaybettiği ve göbekteki yağların %81’nin yoğurtla eridiği ortaya çıktı. ABD’de yapılan bir araştırmada düşük kalorili rejimlerine yoğurt seçeneğini ekleyen kişilerin, yağsız yoğurdu günde 3 öğün yiyerek, yoğurtsuz bir diyet uygulayanlara göre %22 daha fazla kilo verdikleri, […]

Göbeğinizi daha hızlı eritmek istiyorsanız bol bol yemelisiniz. Araştırmalarda diyetteyken yiyenlerin %22 daha fazla kilo kaybettiği ve göbekteki yağların %81’nin yoğurtla eridiği ortaya çıktı.

ABD’de yapılan bir araştırmada düşük kalorili rejimlerine seçeneğini ekleyen kişilerin, yağsız yoğurdu günde 3 öğün yiyerek, yoğurtsuz bir diyet uygulayanlara göre %22 daha fazla kilo verdikleri, %61’de fazla yağ yaktıkları gözlendi. Ayrıca karın bölgelerinden de daha fazla yağ yaktıkları ortaya çıktı. yiyenler daha fazla inceldiği gibi kaslarını da yemeyenlere oranla daha fazla koruyorlar. Uzmanlara göre diyet yaparken olan kas kütlesini korumak çok önemli. Çünkü kaslar kaloriyi yakmakta yardımcı etken ve diyet yaparken kiloyla birlikte kas kütleleride kaybedilebilir. Bunu kaybetmemek için en iyi çözüm kalsiyum ve protein ağırlıklı bir diyet. bu yüzden çok önemli.

Ayrıca Japonya’da yapılan bir araştırmaya göre yoğurt nefes kokusunu gideriyor, diş taşı ve diş etii iltihaplarono doğal yolla önlüyor. Araştırmada altı hafta boyunca günde bir porsiyon yoğurt yiyenlerin % 80 inde, nefes kokusuna yol açan hidrojen sülfit düzeyi azaldığı görüldü.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
İlgi Görenler