Domates ve Mutluluk Hormonu

Domates ve Mutluluk Hormonu

Domatese rengini veren likopen maddesinin kansere iyi geldiği biliniyordu. Bunun yanında uzmanlar domatesin çikolata gibi mutluluk hormonunu harekete geçirdiğini de belirtiyorlar. Her besin, içinde ayrı bir maddeyi en iyi şekilde barındırır. Bazı besin maddelerinin mutluluk hormonunu harekete geçirmede uyarıcı etkisi var. Çikolata gibi, domateste bu besin maddelerinden biri. Bu yüzden mutlu olmak istiyorsanız, özellikle organik […]

e rengini veren maddesinin kansere iyi geldiği biliniyordu. Bunun yanında uzmanlar domatesin çikolata gibi mutluluk hormonunu harekete geçirdiğini de belirtiyorlar.

Her besin, içinde ayrı bir maddeyi en iyi şekilde barındırır. Bazı besin maddelerinin mutluluk hormonunu harekete geçirmede uyarıcı etkisi var. Çikolata gibi, domateste bu besin maddelerinden biri. Bu yüzden mutlu olmak istiyorsanız, özellikle organik olarak, kendi doğasında yetişmiş rengi bu yüzden daha açık olan domatesleri yemeniz öneriliyor.

Domates içinde, A, C vitamini, potasyum, gibi maddeleri barındırır. Bağışıklık sistemini geliştirir, gribi önler, cilde iyi gelir, kolesterolü kontrol eder, yaşlanmaya karşı etkilidir ve romatizmal sorunları olanların kullanması gerekir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM