Egzersizlerle Boyun ve Omuz Ağrılarından Kurtulmanın Yolları

Egzersizlerle Boyun ve Omuz Ağrılarından Kurtulmanın Yolları

Günün getirdiği stres yüzünden tutulan kaslarınızın ağrısından bir kaç dakikalık basit ve her ortamda yapabileceğiniz egzersizlerle kurtulabilirsiniz. Boyun ağrısının sebepleri: Kemikte veya eklemlerde anormallikler Travma Kötü duruş Tümörler Kas gerginliği Stres Omuz ağrısının sebepleri: Aşırı efordan kaynaklanan gerginlikler Aşırı kullanımdan kaynaklanan tendonit Omuz eklemi instabilitesi Çıkık Köprücük veya üst kol kemiği çatlakları Donmuş omuz Sinir […]

Günün getirdiği stres yüzünden tutulan kaslarınızın ağrısından bir kaç dakikalık basit ve her ortamda yapabileceğiniz egzersizlerle kurtulabilirsiniz.

Boyun ağrısının sebepleri:
Kemikte veya eklemlerde anormallikler
Travma
Kötü duruş
Tümörler
Kas gerginliği
Stres

Omuz ağrısının sebepleri:
Aşırı efordan kaynaklanan gerginlikler
Aşırı kullanımdan kaynaklanan tendonit
Omuz eklemi instabilitesi
Çıkık
Köprücük veya üst kol kemiği çatlakları
Donmuş omuz
()

Omuz ve boyun kasları için Birinci adım:

Boynunuzu uzatarak, ellerinizi başınızın arkasında birleştirin ve ellerinizi öne doğru, başınızı ellerinize yani arkaya doğru itmeye çalışın. Ellerinizi gevşetmeyerek, gergin kalmasını sağlayın. Üç defa yavaşça nefes alıp verin ve rahat bırakarak aynı işleme yeniden başlayın.

İkinci adım:

Başlangıç pozisyonunuzu alın. Ellerinizi başınızın arkasında birleştirerek başınızı öne doğru ittirerek ellerinizle hafiften bastırıp baskıyı arttırın. Üç defa yavaşça nefes alıp verin ve ardından rahat bırakın.

Üçüncü adım:

İki kolunuzu uzatarak yukarıya kaldırın. Şeklinizi bozmadan gergin halde üç kere nefes alıp verin ve kolları gevşeterek rahat bırakın. Hareketi yineleyin.

Dördüncü adım

Sağ elinizle başınızın sağ bölümünü bastırın ve başınızıda aynı güçle ellerinize doğru bastırın. Aynı şeyi sol terafınız içinde yapın ki tek taraflı bir hareket olmasın. Gergin haldeyken yine 3 kere nefes alıp verin ve başlabgıç pozisyonuna geri dönün. Sağ tarafa uyguladığınız işlemi sol tarafınızazda uygulayın ve iki durumuda 4-5 fefa tekrar edin.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM