Elma ve Elma Suyu Hafızaya İyi Geliyor

Elma ve Elma Suyu Hafızaya İyi Geliyor

Elma suyu C ve E vitamini açısından zengin olan bir içecektir. Bu hafızayı güçlendirerek, beyne zarar verebilen toksit maddeleri etkisiz hale getirir. Son zamanlarda demans ve alzheimer hastalıklarına yakalanma riski stres ve yaşlanma nedeniyle hızlı bir şekilde artmakta. Uzmanlara göre C ve E vitamini yönünden zengin olan elma ve elma suyu tüketimi bu riski azaltıyor. […]

Elma suyu C ve E vitamini açısından zengin olan bir içecektir. Bu hafızayı güçlendirerek, beyne zarar verebilen toksit maddeleri etkisiz hale getirir.

Son zamanlarda demans ve alzheimer hastalıklarına yakalanma riski stres ve yaşlanma nedeniyle hızlı bir şekilde artmakta. Uzmanlara göre C ve E vitamini yönünden zengin olan elma ve elma suyu tüketimi bu riski azaltıyor. Bunun yanında elma ve elma suyunda bulunan bol miktardaki demir, beyin fonksiyonlarının faaliyetlerini düzenlerken, fosfor zihinsel faaliyetleri düzenliyor. Demir beyinde pıhtılaşmayı önleyici bir özellik de bulunuyor.

Ayrıca antioksidan özelliği olan elma kalp ve damar hastalıkları, felç, prostat ve beyin fonksiyonlarının azalma riskini düşürüyor. Bağışıklık sistemini güçlendirir, kolestrolü önler, kan şekerini kontrol altına alır, baş ağrısına ve böbreklere iyi gelir. Bağırsak parazitlerini döker, gribi tetikleyen beden ve zihin yorgunluğunu alır. Damar sertliğini önler, kan basıncını dengeler. Metabolizmayı hızlandırır, ödem attırır. Uykudan önce içilirse rahat bir uyku uyumanızı sağlar. Enerji verir, cildi güzelleştirir.

Elma suyu tüketen 21 alzheimer hastası üzerinde yapılan araştırma gösteriyor ki elma suyu, alzheimer hastalarında sıklıkla karşılaşılan duygusal kaygı, ajitasyon ve kuruntuyu yüzde 27 oranında azaltıyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM