Erkeklere Doğum Kontrol Hapı

Erkeklere Doğum Kontrol Hapı

Şimdiye dek erkekler için geliştirilen doğum kontrol hapları başarısızlıkla sonuçlanmıştı. Ama İsrailli bilim adamlarının ağız yoluyla alınan ve spermleri rahime ulaştırmadan etkisiz hale getiren bir hap bulduğu bildiriliyor. Söylenene göre bu hapların üç ayda bir alınması yeterli olacak. Devrim diye nitelendirilen bu hapları üç yıl içinde raflarda olması bekleniyor. Yeni hapın spermde bulunan ve hamile […]

Şimdiye dek erkekler için geliştirilen doğum kontrol hapları başarısızlıkla sonuçlanmıştı. Ama İsrailli bilim adamlarının ağız yoluyla alınan ve spermleri rahime ulaştırmadan etkisiz hale getiren bir hap bulduğu bildiriliyor. Söylenene göre bu hapların üç ayda bir alınması yeterli olacak. Devrim diye nitelendirilen bu hapları üç yıl içinde raflarda olması bekleniyor.

Yeni hapın spermde bulunan ve hamile kalınmasını sağlayan bir proteini ortadan kaldırdığı, yani rahime ulaşsa bile dölleme işlevini yerine getirmediği söyleniyor. Uzmanlar bu korunma yönteminin %1000 etkili olduğunu söylüyorlar. Hapın hiç bir yan etkisi yok. Daha önceki haplar gibi depresyon, keyifsizlik ve cinsel güçsüzlüğe yol açmadığı belirtiliyor. Hapın insanlar üzerindeki deneylerinin gelecek bir yıl içinde başlanması amaçlanıyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM