Erken Boşalma ile İlgili Araştırma

Erken Boşalma ile İlgili Araştırma

Cinsel olarak erkeklerin en büyük sorunlarından biridir erken boşalma. Yapılan araştırmada bu tip sorunu olduğunu düşünen erkeklerin, diğer erkeklerden 31 saniye daha erken orgazm olduğu saptandı. Alman bilim adamları erken boşalma problemi olduğunu düşünen bir çok erkeğin sorununun fizyolojik olmadığını belirlediler. Ürolog Frank Sommer’in 45 çift üzerinde yaptığı araştırmada, çiftler knonometreyle yatağa gittiler. Erken boşalma […]

Cinsel olarak erkeklerin en büyük sorunlarından biridir . Yapılan araştırmada bu tip sorunu olduğunu düşünen erkeklerin, diğer erkeklerden 31 saniye daha erken orgazm olduğu saptandı.

Alman bilim adamları erken boşalma problemi olduğunu düşünen bir çok erkeğin sorununun fizyolojik olmadığını belirlediler. Ürolog Frank Sommer’in 45 çift üzerinde yaptığı araştırmada, çiftler knonometreyle yatağa gittiler. Erken boşalma sorunu olduğu düşünülen erkeklerin sadece 31 saniye erken orgazm olduğu ortaya çıktı.

Araştırmaya 25-40 yaşları arasında 45 erkek katıldı. Bu kişilerden 15’i erken orgazm olmaktan şikayetçi olan grup, 15’i cinsel hayatından memnun olan grup ve diğer 15’i Avrupa’da görevli ürologlardan oluştu. Erkeklerin eşlerinin penetrasyon ile orgazm arasındaki süreyi ellerindeki kronometreyle ölçüldü. Bu sonuca göre erken boşalmaktan şikayetçi erkeklerin ortalama 2 dakika sonra, memnun erkeklerin 3 dakika sonra, ürologların ise yaklaşık 6 dakika sonra orgazm oldukları görüldü. Bu deneye katılan çiftler en az iki yıl beraber olan çiftler ve bu deneyler birkaç gün ara ile yapıldı.

Ayrıca araştırmayı yapan üroloğun söylediklerine göre 2-3 dakika içinde orgazm olan erkeklerin herhangi bir fizyolojik bozukluğu yok ve ilişki sırasında bu süre daha uzun veya daha kısa algılanabilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM