Göbek Bölgesi Neden Yağlanır?

Göbek Bölgesi Neden Yağlanır?

Kadınların en büyük derdi ne kadar zayıf olurlarsa olsunlar göbeklerindeki yağlanmadır. son zamanlarda bu durum kalça ve basen yağlanmasından daha büyük bir sorun olmuştur. Göbeğin yağ bağlaması sorununun en büyük nedenleri arasında hareketsizlik, şekerli yiyeceklerin fazla tüketilmesi, insülin dengesizliği ve oturarak çalışma geliyor. Kandaki şekeri kontrol enden insülin hormonunun dengesizliğinin göbek yapmasının sebebi; bu hormonun […]

Kadınların en büyük derdi ne kadar zayıf olurlarsa olsunlar göbeklerindeki yağlanmadır. son zamanlarda bu durum kalça ve basen yağlanmasından daha büyük bir sorun olmuştur. Göbeğin yağ bağlaması sorununun en büyük nedenleri arasında hareketsizlik, şekerli yiyeceklerin fazla tüketilmesi, insülin dengesizliği ve oturarak çalışma geliyor.
Kandaki şekeri kontrol enden insülin hormonunun dengesizliğinin göbek yapmasının sebebi; bu hormonun dengesizliği bozulduğu zaman kan şekeri seviyelerinde oynamalar ve bununla birlikte kan değerlerinde bozulma, kan ve bel bölgesinde yağlanmalara sebep olur.

Göbek Bölgesinin Yağlanmaması ve Kontrol Altında Tutulması İçin:

* Sıkılaştırma ve : Vücut kaslarını korumak, sıkılaştırma(kuvvetlendirme ve yağ yakımı) için aerobik ve egzersizleri yapılmalı.

* Diyet: Kalp sağlığını koruyan doymamış yağların çok, doymuş yağların az olduğu Akdeniz Tipi beslenme programı ve kilo yönetimi için gün başına alınan enerjiden 100 kalori/gün kısıtlamanız gerekir.
1. Yüksek karbonhidratlı yiyecekler tüketmek yerine daha düzenli dağılmış öğünleri tercih etmek ve karbonhidrat alımında ise karışık karbonhidrat diye tanımlanan esmer tahıl ürünlerinin tercih etmelisiniz.
2. Yemeklerde ve salatalarda zeytinyağı veya kanola yağı kullanılabilir.
3. Öğün arası fındık veya ceviz tüketilebilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM