Göbek Yağlarından Kurtulmak

Göbek Yağlarından Kurtulmak

Göbekte biriken fazla kilolar özellikle kadınların canını fazlasıyla sıkar. Göbek yağlarından kurtulmak aslında hiçte zor değildir. Bunun için; özellikle günde 2-3 saat aralıkla bir şeyler yenilmeli. Çünkü bünyeye giren yağ miktarı azaldıkça, vücut kendini korumaya alıp yağı depolamaya çalışır. Az ve sık yemek vücuttaki yağı yakmaya yardımcı etkendir. Kişilerin kilolarını korumaları için günlük kalori alım […]

Göbekte biriken fazla kilolar özellikle kadınların canını fazlasıyla sıkar. Göbek yağlarından kurtulmak aslında hiçte zor değildir. Bunun için; özellikle günde 2-3 saat aralıkla bir şeyler yenilmeli. Çünkü bünyeye giren yağ miktarı azaldıkça, vücut kendini korumaya alıp yağı depolamaya çalışır. Az ve sık yemek vücuttaki yağı yakmaya yardımcı etkendir. Kişilerin kilolarını korumaları için günlük kalori alım miktarına da dikkat etmesi gerekiyor. Kiloyu korumak için günlük kalori miktarınızı bulduktan sonra, alınan kalorinin 200 gr. kadar azaltılması sizin lehinize bir durumdur. Amaç; yiyebildiğiniz kadar yemek ve bunun yanında yağ yakmaya devam ederken, kas kaybına uğramamanızdır. Az yemek yerseniz sadece metabolizmayı yavaşlatmış ve kas dokusundan kaybetmeye başlamış olursunuz. Ayrıca kan şekerinin kontrol altına alınması gerekir. insülin metabolizması ve kan değerlerinin bozulması bel bölgesinde yağlanmalara sebep olur. Karbonhidrat alımı bunu tetikler. Beslenmede dikkat edilmesi gereken şeyler, yüksek karbonhidrat değerine sahip ürünleri tüketmeyin. Bunun yerine esmer tahıl denen ürünler tüketilebilir. Salata ve yemeklerinizde zeytin yağı kullanabilirsiniz. Öğün aralarında fındık veya ceviz tüketebilirsiniz.İlk hafta vücudunuzdaki birikmiş suyu atarsınız. Esas kilo verme bundan sonra başlar.

Haftada 2-3 defa yapılacak yaklaşık 35 dakikalık ağırlık çalışmaları kas kütlesinin yanında metabolizma hızını arttırır. Ağırlık çalışmalarının yanında karın egzersizleri, hem vücuttaki yağ miktarının azaltır hemde sıkı bir karına sahip olmanızı sağlar. Haftada 3 ila 5 günlük yürüyüş, koşu, yüzme, bisiklet gibi egzersizler yapılması önerilen egzersizlerdir. Egzersizlere yeni başlayanların bunları zamanla kademeli olarak attırmaları daha sağlıklı bir yoldur. Yediklerinize dikkat eder, egzersizleri alışkanlık haline getirirseniz göbek yağından kurtulup, düz bir karına sahip olmanız işten bile değil..

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM