Meme – Göğüs Dikleştirme (Mastopexy)

Meme – Göğüs Dikleştirme (Mastopexy)

Göğüsler zaman içerisinde gebelik, emzirme, yaşlılık, yerçekimi gibi faktörler yüzünden şeklini ve sertliğini kaybeder. Mastopexy göğüsleri dikleştirmek amacıyla yapılan bir operasyondur. Bu operasyonla meme başı da küçültülebilir. Ayrıca göğüslerin küçük olması, gebelik dönemi sonrası göğüslerde hacim kaybı yine bu işlem sırasında göğüs protezi kullanılarak giderilebilir. Mastopeksi küçük ve sarkık göğüslerde çok olumlu sonuçlar vermektedir. Her […]

Göğüsler zaman içerisinde gebelik, emzirme, yaşlılık, yerçekimi gibi faktörler yüzünden şeklini ve sertliğini kaybeder. göğüsleri dikleştirmek amacıyla yapılan bir operasyondur. Bu operasyonla meme başı da küçültülebilir. Ayrıca göğüslerin küçük olması, gebelik dönemi sonrası göğüslerde hacim kaybı yine bu işlem sırasında kullanılarak giderilebilir. küçük ve sarkık göğüslerde çok olumlu sonuçlar vermektedir. Her boyuttaki göğüse uygulanan mastopexy de ve küçültme için 40’tan daha fazla teknik kullanılır. Ancak en iyi ve en az iz bırakan teknik, vertikal skarsız santral pediküllü tekniktir. Ameliyat sonrası çok az ağrı görülür. Hastanın hastanede kalmasına gerek yoktur.

Fazla deri alınır ve geriye kalan dokulara ve meme uçlarına şekil verilir, sarkık memeler kaldırılıp, şekillendirilir. Ameliyat süresi 1 ile 3 saat arasında değişmektedir. sedasyonla birlikte epidural anestezi yapılır. Genellikle hasta yatırılmaz ya da 1 gece yatırılır. Ameliyat sonrasında geçici morluk ve şişlikler, geçici kurulu, uyuşukluklar görülür. Hasta işine bir hafta veya biraz daha uzun bir sürede iyileşir. 1 ay sonra aktivitelerde bulunabilir. Yara izinin kaybolması ise 1 ay ile 1 yıl arasında değişiklik gösterir. Bu ameliyatın kalıcılığı değişkendir. Hamilelik, yaşlılık, yerçekimi vb. yeniden sarkmalara neden olabilir. Ancak meme protezi ile birlikte meme dikleştirme yapılırsa sonuç uzun süreli ve hatta kalıcı olabilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM