Göz Çevresi İçin Maskeler

Göz Çevresi İçin Maskeler

Havuçlu Göz Maskesi: Havucu çok ince rendeleyip, bir tülbentin içine yerleştirin. Göz altında ve göz üstünde 15-20 dakika bekletin ve soğuk suyla yıkayın. Maydanozlu Göz Maskesi: 1 tatlı kaşığı maydanozu ince kıydıktan sonra 2 tatlı kaşığı yoğurtla karıştırın. Göz üstünde 15-20 dakika bekletip, soğuk suyla yıkayın. Yumurtalı Göz Maskesi: Yumurtanın sarısı, zeytinyağı ve 1 tatlı […]

Havuçlu :
Havucu çok ince rendeleyip, bir tülbentin içine yerleştirin. Göz altında ve göz üstünde 15-20 dakika bekletin ve soğuk suyla yıkayın.

Maydanozlu Göz Maskesi:
1 tatlı kaşığı maydanozu ince kıydıktan sonra 2 tatlı kaşığı yoğurtla karıştırın. Göz üstünde 15-20 dakika bekletip, soğuk suyla yıkayın.

Yumurtalı Göz Maskesi:
Yumurtanın sarısı, zeytinyağı ve 1 tatlı kaşığı bal çırpılır. Göz çevresine uygulanıp, 15-20 dakika bekletilir. Daha sonra ılık su ile yıkanır.

Patatesli Göz Maskesi:
Patatesleri çiğ olarak rendeleyin. 2 tatlı kaşığı un ve 2 tatlı kaşığı süt ilave edin ve karıştırın. Bir tülbentin içine yerleştirip, göz altı ve göz üstünde 15-20 dakika beklettikten sonra soğuk su ile yıkayın.

İçin Maske:
Kabuklu olarak haşladığınız patatesleri ılınıncaya kadar bekleyin. Ilık patatesi ortadan ikiye bölün. Gözaltınıza koyup 30-40 dakika beklettikten sonra ılık çay ile yıkayın.

Gözaltı Kırışıklıkları İçin Maske:
50 ml zeytinyağını 10 ml E vitamini yağı ile karıştırdıktan sonra göz çevresine parmak uçlarıyla yedirin. 5 dk. beklettikten sonra kağıt mendille çıkarın.

Gözaltı Morluklarına İçin Maske:
Sütü yedirdiğiniz beyaz ekmek içini 5 dk bekletin. Gözaltına uyguladığınız maskeyi 15-20 dakika bekletip ılık suyla yıkayın.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Sonraki Yazı

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM