Gözde Çapaklanma

Gözde Çapaklanma

Gözlerde oluşan hafif enfeksiyon nedeniyle akan sarımsı renkli bir akıntı ve kabuk bağlama durumda çapaklanma denir. Doğum sonrasında ilk haftada görülür. Akacak olan gözyaşı kanalının tıkanması sonucunda meydana gelir. Ciddi bir durum değildir ve çabuk geçer. Yaşça büyük çocuklarda görülen çapaklanma konjunktivitin belirtisidir. Bir göz iltihaplanmasıdır. Çocuklarda görülen çapaklanma da bebeklerde olduğu gibi gözyaşı kanallarının […]

Gözlerde oluşan hafif enfeksiyon nedeniyle akan sarımsı renkli bir akıntı ve kabuk bağlama durumda çapaklanma denir. Doğum sonrasında ilk haftada görülür. Akacak olan gözyaşı kanalının tıkanması sonucunda meydana gelir. Ciddi bir durum değildir ve çabuk geçer.

Yaşça büyük çocuklarda görülen çapaklanma konjunktivitin belirtisidir. Bir göz iltihaplanmasıdır. Çocuklarda görülen çapaklanma da bebeklerde olduğu gibi gözyaşı kanallarının tıkanması sonucunda görülebilir.

Tedavisi:
Tıbbi tedavi için doktorlar genelde tavsiye ederler.

Bitkisel olarak rüzgargülü bitkisi gözde biriken çapakların tedavisinde kullanılabilecek bir bitkidir.   göz temizliği için kullanılabilecek bitkilerden biridir.  Gözün kenarları ve gözün dış kısımları suyu damlatılmış bir sünger veya pamukla silinebilir. Böylece enfeksiyon riski azaltılabilir.

: Gözün dış yüzey zarının mikrobik, allerjik ve diğer sebeplerle oluşan hastalıklarının yaratmış olduğu rahatsızlık hissidir.  Refleks olarak gözyaşı üretimini çoğaltır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
İlgi Görenler