Gözlerinizdeki Şişkinliğe Son Verin

Gözlerinizdeki Şişkinliğe Son Verin

Sabahları şiş gözlerle kalkmanızı engelleyecek ve bir gece önceden almanız gereken birkaç basit önlem var. Uykunuza özen gösterin. Yeterince ve deliksiz uyuyun. Tuzlu gıdalardan ve alkollü içeceklerden uzak durun. Gözü besleyen kanalların yavaş akması sonucu da gözlerde şişlik oluşabilir. Sürülecek bir solüsyon ile ilgili kanalların daha iyi akışı sağlanabilir. Ayrıca gözlerde şişlik yaşla da ilgili […]

Sabahları şiş gözlerle kalkmanızı engelleyecek ve bir gece önceden almanız gereken birkaç basit önlem var.

Uykunuza özen gösterin. Yeterince ve deliksiz uyuyun.

Tuzlu gıdalardan ve alkollü içeceklerden uzak durun.

Gözü besleyen kanalların yavaş akması sonucu da oluşabilir. Sürülecek bir solüsyon ile ilgili kanalların daha iyi akışı sağlanabilir. Ayrıca yaşla da ilgili olabilir.

Yatmadan evvel göz çevrenize nemlendirici krem sürmeyin. Bunun yerine jel kullanmanız, göz çevresinin rahatlatır ve sıkılaştırır. Daha iyi bir sonuç için jelinizi buzdolabında iyice soğuduktan sonra kullanın. Büyük bir ferahlık verdiğini göreceksiniz.

Yaptığınız onca şeye rağmen yine şiş gözlerle uyandıysanız, sizlere gözlerinizin eski hale gelmesi için bir kaç ipucu:

Yuvarlak dilimler halinde kestiğiniz çiğ patatesin birer halkasını gözlerinizin üzerine yerleştirin ve 10-20 dakika arasında tutun. Ayrıca antioksidan içeren kremler de şişlerin inmesine yardım eder. İnce dilimli kesilmiş bir salatalık gözlerdeki şişliğe çare olacaktır.

Ne yaparsanız yapın şiş gözle uyanmaktan kurtulamıyorsanız, bu sorununuz kronik bir hal aldıysa yürüyüş, koşu, aerobik, bisiklet gibi kardiyovasküler egzersizler yapmalısınız. Bu hareketler vücutta ödeme neden olan tuz ve toksinlerin atılmasına yardımcı olur. Yani sadece göz altında değil vücuttaki tüm şişliklerin inmesine yardımcı olur.

Şişliklerin daha çabuk inmesini istiyorsanız, bir parça buzu göz çevrenizde hafifçe gezdirin. Daha farklı bir yöntemse, içine soğuk su ve buz küpleri doldurduğunuz bir naylon torbayı yüzünüze kapatıp dayanabileceğiniz kadar beklemek.

Bu uygulamalardan hiç biri şişliklerin inmesinde işe yaramıyorsa, çare şişlikleri makyajla kapamaya çalışmak. Teninizin rengindeki bir kapatıcıyı elmacık kemiklerinize kadar olan geniş bir bölgeye ince bir tabaka halinde sürün. Farı koyu renkte seçin. Koyu renkteki rimeli, sadece üst kirpiklerinizin ucuna doğru sürün. Eğer alt göz kapağınıza rimel sürerseniz, dikkatler bu noktaya çekileceği için uygun olmaz. Şişlikleriniz dikkat çeker.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM