Güneş Gözlüğü Seçimi Nasıl Olmalı?

Güneş Gözlüğü Seçimi Nasıl Olmalı?

Uygun olmayan kalitede, ultraviyole koruması olmayan camlar kişinin gözüne zarar vermektedir. Gözündeki gözlüğe güvenerek güneşe daha fazla bakabilen kişilerin retinasına ulaşan zararlı ışık miktarı artar. Gözlükler mutlaka yetkili bir firmadan, sertifikası kontrol edilerek alınmalı. Ultraviyole filtresi olup olmadığına dikkat edilmelidir. Güneş gözlüklerinde ise ideal cam renkleri, yeşil, gri ve kahverengidir. Koyu renkli camlar güneş ışıklarının […]

Uygun olmayan kalitede, ultraviyole koruması olmayan camlar kişinin gözüne zarar vermektedir. Gözündeki gözlüğe güvenerek güneşe daha fazla bakabilen kişilerin retinasına ulaşan zararlı ışık miktarı artar.

Gözlükler mutlaka yetkili bir firmadan, sertifikası kontrol edilerek alınmalı. Ultraviyole filtresi olup olmadığına dikkat edilmelidir. Güneş gözlüklerinde ise ideal cam renkleri, yeşil, gri ve kahverengidir. Koyu renkli camlar güneş ışıklarının (UV ışınları) fazla kırdığı yanlış inancı doğru değildir. Koyu renkli camlar renklerin seçilmesinde sorun yaratabilir ve kesinliği azaltabilir.

Güneş gözlüğü seçiminde gözlüğün işlevi gözetilerek alınmalı, göze olabildiğince yakın olmasına dikkat edilmelidir. Göz etrafını örtmesi, yan ve üst siperliği olan gözlükler tercih edilmelidir. Uzağı görmede zahmeti olan birinin güneş gözlüğü kullanırken uzağı görmede sorun yaşamamasına dikkat etmesi gerekir. Camlar homojen olmalı, lokal olarak renk değiştirmemeli. göz sağlığı açısından kullanılması gerekecek ürünlerdir. Fakat kullanmadan önce doktora danışılması yararlı olur.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Sonraki Yazı

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM