İplikle Yüz Estetiği

İplikle Yüz Estetiği

Yaşlanmaya başladıkça, zaman ve yer çekiminin etkisiyle hücrelerimiz yaşlanır ve elmacık kemiği üzerindeki, yanak, çene, boyun bölgesindeki yumuşak dokular aşağıya doğru yer değiştirir. Elmacık kemiği dokusunun aşağıya doğru kayması göz altına çökkünlük ve yorgun bir ifade vermektedir. Böyle olunca da uzmanlar çeşitli yöntemleri deniyorlar. İşte kılçıklı iplikte bunlardan biri. Neştersiz yüz gençleştirmede bir devrim olan […]

Yaşlanmaya başladıkça, zaman ve yer çekiminin etkisiyle hücrelerimiz yaşlanır ve elmacık kemiği üzerindeki, yanak, çene, boyun bölgesindeki yumuşak dokular aşağıya doğru yer değiştirir. Elmacık kemiği dokusunun aşağıya doğru kayması göz altına çökkünlük ve yorgun bir ifade vermektedir. Böyle olunca da uzmanlar çeşitli yöntemleri deniyorlar. İşte kılçıklı iplikte bunlardan biri. Neştersiz yüz gençleştirmede bir devrim olan kılıçlı iplikler zahmetsiz, güvenli ve hızlı sonuç vermekte. Yapılan sadece sarkan yüzünüzde sarkan bölümleri geriye doğru çekip, asmak. Fakat bu her ne kadar hızlı ve güvenilir sonuçlar verse de, ileri yaşlardaki yüz sarkmalarında olumlu sonuç vermez. O zaman uygulanması gereken yöntem cerrahi yöntemdir.

İplikle yüz askılama yeni bir yöntem değildir. Fakat normal ipliklerle yapılan yüz askılama işi bugün yerini kılçıklı ipliklere bıraktı. Bunun nedeni, normal ipliklerin zamanla hem aşağıdan hem yukarıdan gevşeyip, bir yıllık bir zaman içinde etkisini kaybetmesidir. yönteminde, kesi ve dikiş yok. Bu yöntem uzun süre etkisini koruyor. İşlem takriben 45 dakika sürüyor. Hasta bir gün sonra normal hayatına geri dönebiliyor.

Bu yöntemle yüzde; kaşlarda, yanaklarda, çenede, boyunda başarılı sonuçlar elde ediliyor. Kılçıklı ip sağlı sollu minik çıkıntıları olan bir ip. Saçlı deriden çıkarılan uç yukarı doğru çekildiğinde bu minik şemsiyeler geriye doğru açılır ve dokuları sımsıkı yakalar. Cilt altını zarar görmeden yüze istenilen form verilebiliyor. Bu yöntemle, kaşlarınızı kaldırabilir, çene ve boyundaki gevşeklikleri giderebilir, boyundaki bantlar yok edilebilir. Bu yöntem sayesinde 10 yaş kadar genç görünebilirsiniz.

Zaman geçtikçe yer çekimi etkisiyle cilt yeniden düşmeye başlar. Ancak bu kılçıklı ipliklerle, eski ipliklere göre daha uzun bir zamanda olur. Erken yaşta cildi sarkan kişiler için ideal bir yöntem olan kılçıklı iplik yönteminin en büyük avantajları, iz bırakmaması, morluk ve şişliklerin olmamasıdır.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Sonraki Yazı

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM