Karın Gerdirme Ameliyatı

Karın Gerdirme Ameliyatı

Karın Gerdirme Ameliyatı karın bölgesinin sarkık ve gevşek olduğu durumlarda yapılan bir ameliyattır. Gazla deri çıkartılarak karnın gerginleşmesi sağlanır. Ameliyat sırasında iz kalacağı için bu az görünen bir yerde, bikini içinde kalacak şekilde yapılır. Karnın sadece alt kısmının gevşek olduğu durumlarda göbek aynen bırakılarak, göbek kısmının altı gerginleştirilir. Göbek üst kısmına gerekirse liposuction uygulanır. Bu işleme […]

Ameliyatı karın bölgesinin sarkık ve gevşek olduğu durumlarda yapılan bir ameliyattır. Gazla deri çıkartılarak karnın gerginleşmesi sağlanır. Ameliyat sırasında iz kalacağı için bu az görünen bir yerde, bikini içinde kalacak şekilde yapılır. Karnın sadece alt kısmının gevşek olduğu durumlarda göbek aynen bırakılarak, göbek kısmının altı gerginleştirilir. Göbek üst kısmına gerekirse uygulanır. Bu işleme mini denir. Ancak bu her zaman yeterli olmaz. Bu yüzden hastalara “full ” tam karın germe işlemi uygulanır. Burada yapılan işlem göbek çukurunun karın cildi ile bağlantısını keserek serbest bırakılmış karın cildini göğüs kafesinden itibaren aşağıya çekmektir. Böylece daha fazla deri aşağıdan çıkarılır ve göbek seviyesi altındaki çatlaklar çıkarılmış olur. Daha gergin bir karında elde edilmiş olur. Ameliyatlarda yaş sınırı yoktur.

Ameliyat öncesinde aspirin ve benzeri ilaçların alımını durdurmalı. Sigara içen biri mümkünse 15 gün öncesinden bunu kesmeli. Yaraların iyileşmesini hızlandırır. Grip, nezle, ateş ve halsizlik gibi durumlar doktora bildirilmeli gerekirse ertelenmeli. Adet görüyorsanız bunu doktorunuza bildirmelisiniz. Ameliyattan yaklaşık 6 saat öncesi yeme içmeyi kesmelisiniz. Ameliyatlar genel anestezi ile yapılır. Basit abdominoplastide lokal anestezi uygulanabilir.  Ameliyatlar yapılan uygulamaya göre 2 ila 4-6 saat sürebilir. Ameliyatların fiyat aralığı Abdominoplasti çok kapsamlı ve değişik uygulamaları kapsadığından maliyetinde farklılıklar görülür.

Ameliyat bitiminde korse takılır. Ameliyat sonrasında bulantı ve kusma görülebilir. Ağrılar için ameliyattan hemen sonra ağrı kesici verilir ve akabinde bu devam eder. Ağrılarınız bir kaç gün içinde geçecektir. Ameliyattan 6 saat sonra eğer bulantınız yoksa Bir yudum su ile başlayıp giderek artan bir dozla yeyip içmeye başlanabilir. İlk günlerde aniden ayağa kalma durumunda başınız dönebilir. Bir süre oturarak birilerinin yardımıyla kalkmanızda yarar var. Göbek içindeki dikişler 10-15 gün içinde, aşağıdaki dikişler ise 2-3 hafta kadar sona alınır. Ameliyat sonrasında giydiğiniz korseyi 1 hafta sonra ılık suyla yıkamanız, tekrardan giymeniz gerekir. Korseyi 1 ay boyunca gece gündüz takmanız önerilir. Ayakta duş almanız yararınıza olur. Ameliyat sonrası gerilmiş karın cildinde ödem görülür. Bir hafta sonunda azalmaya başlayan ödem ileriki zamanlarda iyice azalarak, normale döner. Korsenin kullanımı bu iyileşme durumunu hızlandırır. Yapılan işleme göre hastalar korse takılı olması şartıyla 2-3 hafta sonra günlük yaşamlarına dönebilirler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM