Kaş Kaldırma Estetiği

Kaş Kaldırma Estetiği

Kaşlar gözlerle birlikte, duygularımızı yansıttığı için yüz estetiğinde önemli bir yere sahiptir. Yaş ilerleyip, dokular gevşedikçe sarkmaya başlarlar. Kaş şekilleri insana çeşitli ifadeler kazandırır. Kişiyi halinden bezgin, kızgın, öz güvensiz, yorgun gösterebilir. Kaş estetik ameliyatları kaşların konumundan dolayı meydana gelen olumsuz etkiyi yok eder. Kişinin kendine olan güvenini tekrar kazanmasına neden olur. Genelde genç ve […]

Kaşlar gözlerle birlikte, duygularımızı yansıttığı için yüz estetiğinde önemli bir yere sahiptir. Yaş ilerleyip, dokular gevşedikçe sarkmaya başlarlar. Kaş şekilleri insana çeşitli ifadeler kazandırır. Kişiyi halinden bezgin, kızgın, öz güvensiz, yorgun gösterebilir. Kaş estetik ameliyatları kaşların konumundan dolayı meydana gelen olumsuz etkiyi yok eder. Kişinin kendine olan güvenini tekrar kazanmasına neden olur. Genelde genç ve orta yaşlı kişilere yapılır.


ameliyatları tek başına sadece kaş kaldırmakla olabileceği gibi, estetik yüz, estetik alın veya göz kapağı kaldırma ameliyatlarıyla birlikte de gerçekleştirilir. Kaşlarında sarkma olan bir kişide bu işlemi alın estetik ameliyatıyla birlikte yapmak daha uygunken, kaşlarında sarkma olmayıp, sadece kenarlarından kaldırmak isteyenlerde, tek başına estetik ameliyatı yeterli olur. Sadece ameliyatı yapılacaksa hastanede kalınmasına gerek yoktur. Ameliyat yapıldıktan sonra aynı gün içinde evinize dönebilirsiniz. ameliyatları genelde lokal anestezi ile yapılır. Fakat farklı bir ameliyatta yapılacaksa, özel tercihlerde göz önüne alınarak genel anesteziye başvurulur. ameliyatlarında, kaşın kaldırılacağı doğrultu yönünde saçların içinden bir kaç cm.lik kesin içinden girilerek, kaşların altındaki dokular serbestleştirilerek yukarıya doğru gerdirilir. Ameliyat sonrasında rahatsız edici bir ağrı olmaz, kişi günlük yaşamına hemen geri dönebilir, iki gün sonra banyo yapabilir, kendi kendine eriyen dikişler atıldığı için dikiş aldırma zahmeti çekmez. Ameliyat izi, ameliyat saçların içinden yapıldığı için görülmez, kişiyi rahatsız etmez. Estetik ameliyatı sayesinde daha genç, daha güvenli ve daha canlı bakışlara sahip olursunuz. yöntemi iki şekilde yapılır.

:
Basit bir yöntemdir. Saçlı deri içinden yarım cm.lik bir keski yapılır ve buradan geçirilen uzun dikiş kaşa kadar indirilerek, kaş bu dikişle yukarı doğru kaldırılır. Risksiz ve etkili bir yöntemdir. Fakat kaldırılan kaşlar bir kaç ay ile bir sene arasında eski halini alabilir.

yöntemi:
Şakak kaldırma ameliyatı gibidir. Diğer yöntem gibi saçlı deri içerinde bir kaç cm.lik bir kesim ile yapılıyor. İçeriden kaşlar yukarı çekilip, hem kaldırılıyor hem de istenilen şekil veriliyor. Bu yöntemle ameliyat sonrası görülen sorunlar yok gibidir. Oluşabilecek küçük kan birikmeleri ciddi bir sorun çıkarmaz. İltihaplanma olduysa antibiyotik kullanımı ya da daha ciddi bir durumsa iltihabın boşaltılması için cerrahiye başvurulabilir.

Göz kapağından ya da kaş içerisinden kesim yapılarak kaşın yukarı kaldırıldığı nadir kullanılan değişik tekniklerde söz konusudur. En çok önerilen yöntem endoskopi yöntemidir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM