Kepçe Kulak Ameliyatı

Kepçe Kulak Ameliyatı

Kulak dış görünümü etkileyen bir organdır. Estetik olarak en sık rastlanılan kulak bozukluğu ise kepçe kulaklardır. Kepçe kulak, kulak kepçesinin kafa ile normalden daha fazla açı yapması durumunda ortaya çıkar. Bu yüzden önden bakıldığında kulak daha büyükmüş gibi görülür. Oysaki kulak büyük değildir. Kepçe kulaktan rahatsız olan kişilere kulağın düzeltilmesi için, kulak estetiği ameliyatı yapılır. […]

Kulak dış görünümü etkileyen bir organdır. Estetik olarak en sık rastlanılan kulak bozukluğu ise kepçe kulaklardır. , kulak kepçesinin kafa ile normalden daha fazla açı yapması durumunda ortaya çıkar. Bu yüzden önden bakıldığında kulak daha büyükmüş gibi görülür. Oysaki kulak büyük değildir. Kepçe kulaktan rahatsız olan kişilere kulağın düzeltilmesi için, ameliyatı yapılır. sırasında ayrıca kulağı küçültmek içinde ameliyat yapılabilir.

Kulak estetiği ameliyatı için en erken yaş 6 yaştır. Bu yaşta kulak gelişimini tamamladığı için ameliyata uygun haldedir. Kepçe kulak estetiğinde iple estetik yöntemi pek sağlıklı ve bilimsel bir yöntem değildir. Ayrıca kulak kısa zamanda eski haline geri döner. Kalıcı bir işlem için mutlaka ameliyat yapılması gerekir. Bu ameliyatlar 12-14 yaşlarında genel anestezi, daha büyük yaşlarda lokal anestezi ile yapılmaktadır. Kepçe kulak ameliyatında, ameliyat kulak arkasından yapılır. Böylece ameliyat izi hiç bir şekilde görünmez. Ameliyat izi ince bir çizgi şeklinde kalır. Gerekirse kafa ile yaptığı açıyı azaltmak için dikişler konur veya kıkırdak çıkarılır. Ameliyat öncesinde dikkat edilmesi gereken her iki kulaktaki asimetrik dengedir.

Ameliyat sonrasında kulaklar sıkı bir pansuman ile sarılır ve ertesi gün açılarak saç bandı gibi özel bir bant takılır. Bu bandı 4 gün sürekli, sonra bir hafta sadece geceleri takılır. Ameliyat sonrasında kulakta şişme olabilir, hafif morluk veya kızarıklık  görülür. Şişler bir kaç gün içinde geçerler.

İlgili kelimeler:
kulak küçültme ameliyatı

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM