Kol Gerdirme

Kol Gerdirme

Kilo alıp vermekten, deri kalınlığı ve esnekliğinin kaybı, yaşlılık nedeniyle, yer çekimi veya güneşe maruz kalma gibi nedenlerden kol arka ve iç kısımlarında sarkıklar oluşur. Bu deformasyon durumu kol gerdirme ameliyatı ile düzeltilebilir. Fakat bu uygulama kolun arka kısmında dikiş izi oluşturacağından sarkıklığı ve deformesi fazla olan hastalara uygulanır. Ameliyat lokal veya genel anestezi olarak […]

Kilo alıp vermekten, deri kalınlığı ve esnekliğinin kaybı, yaşlılık nedeniyle, yer çekimi veya güneşe maruz kalma gibi nedenlerden kol arka ve iç kısımlarında sarkıklar oluşur.

Bu deformasyon durumu ameliyatı ile düzeltilebilir. Fakat bu uygulama kolun arka kısmında dikiş izi oluşturacağından sarkıklığı ve deformesi fazla olan hastalara uygulanır. Ameliyat lokal veya genel anestezi olarak yapılır. Kol iç ve arka kısmından elips şeklinde deri ve yağ dokusu çıkartılır. Kesilen yer içten ve dıştan estetik dikişle kapatılır. Kola estetik bandaj sarılır. Hasta aynı gün içerisinde evine gidebilir. 12 ila 14 gün arasında dikişler alınır ve hasta bir kaç gün içinde günlük aktivitelerine geri dönebilir. Günümüzde çokça rağbet gören bu tip işlemler oldukça başarılı sonuçlar verirler. Bu ameliyatları yaparken vücut bir bütün olarak ele alınmalı ve bölgelerdeki orantıya dikkat edilmelidir. Bunlar dikkate alınmaz ise alınan sonuç tatmin edici olmayabilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM