Mide Asidini Düşürmek İçin Nelere Dikkat Etmeliyiz

Mide Asidini Düşürmek İçin Nelere Dikkat Etmeliyiz

Stres özellikle mide için tehlikelidir. Genelde stresten ilk etkilenen organ midedir. Bu midede yanma hissine neden olur. Yapışması gereken şey ilaca sarılmadan bazı önlemler almaktır. Yukarıda da belirttiğimiz gibi stresten uzak durun. Sizi rahatlatacak aktivitelerde bulunun. Hazmı zor olan kızartma ve ağır, yağlı yiyecekleri yemeyin. Ayrıca bol kremalı ve soslu yiyeceklerde size göre değildir. Çikolata […]

Stres özellikle mide için tehlikelidir. Genelde stresten ilk etkilenen organ midedir. Bu midede yanma hissine neden olur. Yapışması gereken şey ilaca sarılmadan bazı önlemler almaktır.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi stresten uzak durun. Sizi rahatlatacak aktivitelerde bulunun.

Hazmı zor olan kızartma ve ağır, yağlı yiyecekleri yemeyin. Ayrıca bol kremalı ve soslu yiyeceklerde size göre değildir.

Çikolata içinde barındırdığı kafein ve bol yağ sebebiyle hassas olan midelere yaramaz. İlla yiyecekseniz sütlü çikolataya oranla yağı az olan bitter çikolatayı tercih edin.

Şeker yiyeceğim diyorsanız naneli olanları tercih etmeniz sizin faydanızadır.

Kafeinli, gazlı içeceklerden uzak durun. Kahve içmekten vazgeçemiyorsanız kafeinsiz kahveleri tercih edin. Asit içeren meyve sularından da uzak durun.

Domates ve portakal içinde asit barındırdığından mümkün olduğunca az tüketin. İçine bal ilave ederek de tüketebilirsiniz.

Çorba ve yemekleri sıcak tüketmeyin. Ilınmış olmasını tercih edin. Bunun yanında et sulu çorba size yaramaz.

Miden yanmasını arttıran alkolü kullanmayın. Sigara kullanmayın.

Çiğ soğan asla tüketmeyin.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM