Obezite Gebelik Olasılığını Azaltıyor

Obezite Gebelik Olasılığını Azaltıyor

Günümüzün hareketsiz yaşam koşulları, obezite sayısını gün geçtikçe arttırmakta, bu da hormonları etkilediği, adet düzensizliklerine yol açtığı vb. nedenlerle kısırlığa neden olabilmektedir. Doğurganlığın tekrar kazandırılması için ise anne adayının kilo vermesi, egzersiz yapması ve ilaç tedavisiyle bozulan hormon dengesinin düzenlenmesi gerek. Eğer hamile kalındığı sırada obezite durumu varsa bebeğin gelişme şansı azaldığı gibi düşük riski […]

Günümüzün hareketsiz yaşam koşulları, sayısını gün geçtikçe arttırmakta, bu da hormonları etkilediği, adet düzensizliklerine yol açtığı vb. nedenlerle kısırlığa neden olabilmektedir. Doğurganlığın tekrar kazandırılması için ise anne adayının kilo vermesi, egzersiz yapması ve ilaç tedavisiyle bozulan hormon dengesinin düzenlenmesi gerek. Eğer hamile kalındığı sırada obezite durumu varsa bebeğin gelişme şansı azaldığı gibi düşük riski de daha fazladır.

Tüp bebek istiyorsanız zayıflayın:
Tüp bebek tedavisinde obez bir kadının tedavi şansı çok azdır. Bu tip kişiler yumurtlamayı stimüle eden tedavilere iyi cevap vermezler. Hormonlarda yaşanan problemler, troid ve böbrek üstü bezlerdeki bozuklukla, aşırı kilo kaybı veya artışı, stres, sıkıntı  adet düzensizliklerine yol açar. Kilolu kişilerin insülin salgılaması ve hormon seviyesindeki değişimleri yumurta ve embriyo kalitesini kötü yönde etkiler.
Kadının aşırı kilo alması erkeklik hormonu salgısını arttırabilir. Bu yumurtlama mekanizmasını ve yumurta kalitesini düşürür. Diyetisyen eşliğinde kullanılan ilaçlar, diyet ve egzersizlerle kilo verildikten sonra tedaviye başlanması gebelik , şansını yükseltecektir. Bunun yanında gebelik sırasında obeziteye bağlı, hipertansiyon, diyabet, zor doğum olasılıkları ortadan kalkmış olacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM