Örtülü Depresyon

Örtülü Depresyon

Vücudumuzun patronu beynimizdir. Bu yüzden beynimizde ki stres vücudumuzdaki bütün organları etkiler. Bu da bize çeşitli psikosomatik hastalıklar, astım, ağrı, alerji, tansiyon, çarpıntı, mide-bağırsak rahatsızlıklarıyla geri döner. Bunları depresyonun maskesi olarak düşünebiliriz. Erkeklerde sinirlilik, unutkanlık, dalgınlık, içki ve sigara kullanımının artması kişilik değişimi örtülü depresyon belirtilerindendir. Kadınlarda ise örtülü depresyon hastalığı kendini titizlik, bütün gün […]

Vücudumuzun patronu beynimizdir. Bu yüzden beynimizde ki stres vücudumuzdaki bütün organları etkiler. Bu da bize çeşitli , astım, ağrı, alerji, tansiyon, çarpıntı, mide-bağırsak rahatsızlıklarıyla geri döner. Bunları depresyonun maskesi olarak düşünebiliriz.

Erkeklerde sinirlilik, unutkanlık, dalgınlık, içki ve sigara kullanımının artması kişilik değişimi örtülü belirtilerindendir.

Kadınlarda ise hastalığı kendini titizlik, bütün gün yapılan temizlik, yorgun hissetme, hastalık hastalığı ile belli eder.

Gençlerde öfke, ev ve okuldan kaçma, başarısız olma, tik, tırnak yeme, yalan söyleme örtülü depresyon belirtilerindendir.

Çocuklarda ishal, kusma, sebepsiz olan kilo kaybı, gelişmede gerilik, ağlama ve öfke nöbetleriyle örtülü depresyon kendini gösterir.

Depresyonun hayatta zevk almama, enerjide azalması durgunluk, konsantrasyonda güçlük gibi ön planda olan bu belirtilerinin olmaması insanları yanıltmaktadır. Kişi depresyonda olduğunu kabul etmediği için depresyon ancak özel yöntemlerle teşhis edilebilir. alınan beynin stres düzeyi görülür. Kişinin yaş grubu ile uyumsuz beyin dalgalarının bulunması kişinin tedaviye ihtiyacı olduğunun göstergesidir. Yapılan tedavilerde beyin dalgalarının düzelmesi, yetersiz olan Alfa dalgasının yeterli düzeye gelmesi mümkündür.

Depresyonun gecikmeden tedavi edilmesi gerekir. Kişinin hayatını etkileyen hastalık genç yaşta mide, kalp ve beyin hastalıklarına neden olabilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM