Ozon Yağı Nedir? Yararları Nelerdir?

Ozon Yağı Nedir? Yararları Nelerdir?

Bildiğimiz en etkin mikrop öldürücü ve koku giderici olan ozon (O3) Aktif Oksijendir. Güneşin ultraviyole ışını ve yıldırım düşmesi anında ortaya çıkan elektrik akımı ile oluşan ozon, dünyanın etrafında koruyucu bir kalkandır. Canlıları radyasyonun tehlikelerinden korur, havayı temizler. Doğal olarak ortaya çıkan ozon gazı ilk defa 1881 tarihinde  arındırıcı, dezenfektan olarak kullanılmıştır. Yağ nasıl ozonlanır? […]

Bildiğimiz en etkin mikrop öldürücü ve koku giderici olan (O3) Aktif Oksijendir. Güneşin ultraviyole ışını ve yıldırım düşmesi anında ortaya çıkan elektrik akımı ile oluşan , dünyanın etrafında koruyucu bir kalkandır. Canlıları radyasyonun tehlikelerinden korur, havayı temizler.

Doğal olarak ortaya çıkan ozon gazı ilk defa 1881 tarihinde  arındırıcı, dezenfektan olarak kullanılmıştır.

?

Ozon, zeytinyağı içine uzun aralıklarla konur. Bu sayede zeytinyağı ozonu içerisinde tutar ve koyulaşır. Oluşan bu jel soğutulduğunda ozonu yıllarca içinde tutabilir. cilde uygulandığında cilt hastalıkları üzerinde olumlu etkiler bırakmıştır. Özellikle ciltteki yanıklarda çok etkilidir. Hiç bir yan etkisi yoktur. Yağ ozonlandığında soğutucuda bozulmadan uzun süre kalabilir.

Ozonlanmış yağın yararları

Ozonlanmış yağ, yüz, boyun, uyluklarda belirli noktalara uygulanarak hücreleri harekete geçirir ve dokuları gençleştirir. Ozon yağının uygulandığı bölgede kan akışı artar, yaşlı hücrelerin ölür. Yaşlılığa ve mimiklere bağlı ortaya çıkan kırışıklıkları giderir. Cildin elastikiyetine katkısı vardır. Selülit tedavisinde başarılıdır.

Ozonlanmış yağın akneden, egzamaya, pişiğe, baş ağrısından hemoroide, kas ağrısından tırnak mantarına, kepek ve kafa derisi probleminden, güneş yanıklarına kadar pek çok şeye uygulanabilen yararlı bir maddedir.

Ozonlanmış yağının 17 yıl kalıcı olduğuna dair raporlar vardır. Belli bir raf ömrü yoktur. Buzdolabında, soğutucuda bekletilmesi gerekir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM