Priapizm – Penisin Zamansız Sertleşmesi

Priapizm – Penisin Zamansız Sertleşmesi

Priapizm hastalığı adını mitolojide bereket tanrısı olan Priapus’un latince adından almıştır. Bir cins omurilik rahatsızlığıdır. Lösemi veya üretra iltihaplanması sonucunda ortaya çıkar. Cinsel uyarı olmadığı halde meydana gelen ve dört saatten fazla sürebilen, çoğunlukla acı veren bir ereksiyon olur. Bu problem yeni doğanlarda dahil olmak üzere her yaşta erkekte görülebilir. Priapizmde penis sapı sertleştiği halde, […]

hastalığı adını mitolojide bereket tanrısı olan Priapus’un latince adından almıştır. Bir cins omurilik rahatsızlığıdır. Lösemi veya üretra iltihaplanması sonucunda ortaya çıkar. Cinsel uyarı olmadığı halde meydana gelen ve dört saatten fazla sürebilen, çoğunlukla acı veren bir olur. Bu problem yeni doğanlarda dahil olmak üzere her yaşta erkekte görülebilir.

Priapizmde penis sapı sertleştiği halde, glans denen penis ucu yumuşaktır. Normal ereksiyon hallerinde olduğu gibi penis kanla dolar ancak kan cinsel aktivite bittikten ve boşaldıktan sonraki gibi geri boşalmaz.

Ağrılı olan bu ereksiyon hali geçmeden doktora gidilmelidir. Penisin normal ereksiyon halini koruyabilmek için erken davranılması ve müdahale edilmesi gerekir. Doktor penisi inceler ve priapizme neden olan durumu araştırır.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Önceki Yazı
Sonraki Yazı

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM