Sağlıkta Avuç İçi Damar Sistemi Dönemi

Sağlıkta Avuç İçi Damar Sistemi Dönemi

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) kayıp ve kaçakları önlemek, başka birinin sosyal güvencesinden yararlanmak isteyenleri engellemek amacıyla “Avuç İçi Damar Sistemini” dün pilot il seçilen Konya’da Özel Farabi Hastanesinde uygulamaya başladı. Sistemin çalışma şekli şöyle; Önce hastanın TC kimlik numarası sisteme giriliyor. Ardından sağ ve sol elin avuç içi cihazın üzerine konuyor, cihaz hastanın avuç içindeki […]

() kayıp ve kaçakları önlemek, başka birinin sosyal güvencesinden yararlanmak isteyenleri engellemek amacıyla “Avuç İçi Damar Sistemini” dün pilot il seçilen ’da Özel Farabi Hastanesinde uygulamaya başladı.

Sistemin çalışma şekli şöyle; Önce hastanın TC kimlik numarası sisteme giriliyor. Ardından sağ ve sol elin avuç içi cihazın üzerine konuyor, cihaz hastanın avuç içindeki damarları tarayarak bilgileri elektronik ortama aktarıyor ve hastanın kaydı sisteme yapılmış oluyor. Böylece hasta hangi hastaneye başvurursa vursun burada kayıtlanan tüm bilgiler otomatik olarak çıkacak ve işlemler daha kısa sürede bitecek.

Sistem vatandaşların çağdaş ve daha basit hizmet almasını sağlayarak, denetimi güçlendirecek.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM