SGK’dan Diyabetlilere İyi Haber

SGK’dan Diyabetlilere İyi Haber

SGK’dan şeker hastalarına iyi haber var. Diyabet hastalarının 3 aylık ihtiyacının karşılığı olan 25 şeker ölçüm çubuğu yerine, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) bundan sonra 50 ölçüm çubuğu bedeli ödeyecek. SGK Başkanlığınca yapılan açıklamada, Sağlık Uygulama Tebliği’nde yapılan son değişiklikle, ‘Oral antidiyabetik ilaç kullanan Diabetes Mellitus’lu hastalara 6 ayda en fazla 50 adet hesabıyla en fazla […]

’dan şeker hastalarına iyi haber var. Diyabet hastalarının 3 aylık ihtiyacının karşılığı olan 25 şeker ölçüm çubuğu yerine, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) bundan sonra 50 ölçüm çubuğu bedeli ödeyecek.

SGK Başkanlığınca yapılan açıklamada, Sağlık Uygulama Tebliği’nde yapılan son değişiklikle, ‘Oral antidiyabetik ilaç kullanan Diabetes Mellitus’lu hastalara 6 ayda en fazla 50 adet hesabıyla en fazla 3 aylık miktarlarda reçete edilmesi halinde bedeli kurumca karşılanır’ hükmünün yer aldığı belirtildi ve şöyle denildi:

‘Ancak, piyasada şeker ölçüm çubukları 25’lik ambalajlar olarak yeterince yer almadığından ve ellerinde şeker ölçüm cihazı bulunan hastaların mağduriyetinin önlenebilmesini teminen, oral antidiyabetik ilaç kullanan Diabetes Mellitus’lu hastaların cihazları ile uyumlu stripe ait 50’lik ambalajlarında ödenebileceği hususunda;
tüm ilgililere duyurulur.’

Bu uygulama yöntemiyle , 3 aylık ihtiyaçları için 25 yerine 50 adet şeker ölçüm çubuğunu, bedelini SGK karşılamak üzere eczanelerden reçete karşılığında alabilecekler. Bundan sonra hastalar piyasada daha çok bulunan 50’şer adetlik kutulara daha rahat ulaşacaklar ve düzenlemeye göre hasta 3 ayda aldığı şeker ölçüm çubuğunu 6 ayda bir alacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM