Şişmanlık Tarihe Karışacak

Şişmanlık Tarihe Karışacak

Uzmanlar açlığı frenleyen gene ulaştılar.. Fareler üzerinde yapılan araştırmada “Gpr17” adlı resöptere sahip olanların daha fazla yemek yediği belirlendi. Araştırmanın başında bulunan Prof. Domenico Accili, “Bu reseptör insanlarda da var. Bu nedenle zayıflama ilaçları hazırlarken bu reseptörü hedef alabiliriz. Bunu bloke edecek maddelerle üretilecek ilaç iştahı azaltır ve hastaları kısa sürede zayıflatır. Üstelik bunun yan […]

Uzmanlar açlığı frenleyen gene ulaştılar..

Fareler üzerinde yapılan araştırmada “” adlı resöptere sahip olanların daha fazla yemek yediği belirlendi. Araştırmanın başında bulunan Prof. Domenico Accili, “Bu reseptör insanlarda da var. Bu nedenle zayıflama ilaçları hazırlarken bu reseptörü hedef alabiliriz. Bunu bloke edecek maddelerle üretilecek ilaç iştahı azaltır ve hastaları kısa sürede zayıflatır. Üstelik bunun yan etkisi de yok” ifadesini kullandı.
İnsanlar üzerindeki araştırmaların çok yakında başlayacağını belirten Accili, “Obezlerin iştahını keserek kilo vermesini sağlayacağız. Üstelik bunu insan sağlığına zarar vermeyen ilaçlarla gerçekleştireceğiz” dedi. İnsanda yan etkisi olmayan ilacının 5 yıl içinde piyasada olacağı ifade ediliyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM