Sosyal Güvenlik Kurumundan İnternet Sayfası

Sosyal Güvenlik Kurumundan İnternet Sayfası

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), ”Sağlık Hizmet Sunucuları Uygulaması”nın bir ay içinde hizmete girmesini amaçlıyor. SGK (Sosyal Güvenlik Kurumu) internet sayfasını bir ay içinde hizmete sunacak. Bunda vatandaşların hastane, doktor ve farklı ücret bilgilerine kısa sürede ulaşmaları amaçlanıyor. Sloganı “hastaneni seç, doktoruna ulaş” olan internet sayfasına şifresiz girilebilecek. Uygulama kapsamında, sağlık hizmeti veren kuruluşların, GSS kapsamındaki […]

(SGK), ”Sağlık Hizmet Sunucuları Uygulaması”nın bir ay içinde hizmete girmesini amaçlıyor.

SGK (Sosyal Güvenlik Kurumu) internet sayfasını bir ay içinde hizmete sunacak. Bunda vatandaşların hastane, doktor ve farklı ücret bilgilerine kısa sürede ulaşmaları amaçlanıyor. Sloganı “hastaneni seç, doktoruna ulaş” olan internet sayfasına şifresiz girilebilecek.

Uygulama kapsamında, sağlık hizmeti veren kuruluşların, GSS kapsamındaki hastalarının provizyon, ücretlendirme ve tahakkuk işlemlerinin SGK ile entegre ve eş zamanlı olarak gerçekleştirmesini sağlayan MEDULA’daki tüm bilgiler, sisteme aktarılmış olup, doktorlara ilişkin bilgileri hastaneler sisteme kaydedecekler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM