Sperm Sayısını Artıran Yiyecekler

Sperm Sayısını Artıran Yiyecekler

Çocuk sahibi olabilmek adına sperm sayısı önemlidir. Bazı yiyecekler doğru ve düzenli tüketildiği takdirde sperm sayısına inanılmaz destek vermekte olup, çocuk sahibi olmak isteyen erkeklere destek niteliği taşıyor. Sperm sayısını artıran yiyecekler şöyle ; Siyah bitter çikolota ; Siyah bitter amino asit L Arginine HCL bakımından müthiş zengindir. Ayrıca kadınlara orgazm yoğunluğuna da destek verir. […]

Çocuk sahibi olabilmek adına sperm sayısı önemlidir. Bazı yiyecekler doğru ve düzenli tüketildiği takdirde sperm sayısına inanılmaz destek vermekte olup, çocuk sahibi olmak isteyen erkeklere destek niteliği taşıyor.

Sperm sayısını artıran yiyecekler şöyle ;

 1. Siyah bitter çikolota ; Siyah bitter amino asit L Arginine HCL bakımından müthiş zengindir. Ayrıca kadınlara orgazm yoğunluğuna da destek verir.
 2. Ispanak ; Birçok yeşil yapraklı sebze zengin folik asit kaynağıdır. Folik asit yeteri kadar alınamadığında sperm sayıları giderek azalır veya güçsüz duruma gelir.
 3. Muz ; A, B1 ve C vitamini barındıran muz 3 vitamini sayesinde sperm kalitesini arttırır ve üretkenlik konusunda da destek verir. Ayrıca muz sperm sayısını inanılmaz derece de arttıran Bromelain enzimi de barındırır.
 4. Havuç ; Havucun eskiden gelme gözlere iyi geldiğine inanılır. Gözlere iyi gelmiyor fakat sperm sayısını aşırı yükseltiyor. Barındırdığı A vitamini ile spermlere destek verir.
 5. Kırmızı meyve ve sebze türleri ; Sperm üretkenliği için kırmızı olan sebze ve meyveler oldukça yararlıdır. Domates, greyfurt, karpuz, kırmızı biber, papaya gibi besinler lycopene adlı kırmızı rengi veren unsuru içerdiğinden dolayı sperme etkisi büyüktür. Lycopene özü araştırmalara göre erkeğin sperm sayısını kaliteli hale getiriyor.
 6. İstiridye ; Romalılar tarafından keşfedilen istiridye sperm sayısı için yararlı. İçindeki zink ile spermin kalitesini ve sayısını yükseltiyor.
 7. Kabuklu yemişler ; Zamanında aganigi naganigi diye satılan fındık ve türleri kabuklu yemişler sperm sağlığı için büyük etken. 2012’de yapılan araştırma ile 75 gram ceviz ile spermlerin zindeliği, hareketliliği ve şekilleri olumlu yönde etkilediği görülmüştür.
 8. Mantar ; D vitamini yönünden zengin olan mantarlar, sperm için destek etkisi sağlıyor. Kan dolaşımını hızlandırdığı için ayrıca ereksiyon problemlerine karşıda etkilidir.
 9. Somon ; Omega 3 bakımından zengin olan somon kalp krizi riskini düşürmede yardımcıdır. Ayrıca seks öncesi uyarılma gibi hususlarda da etkileşim görülmüştür.
 10. Kırmızı et ; L Carnitine adlı besleyici bir madde barındıran kırmızı et, sperm sayısını yükseltme ve kaliteli hale getirme bakımından büyük faydalıdır. Araştırmalara göre 2013 yılında 20 kişi üzerinde yapılan deneylerde kırmızı et deneklerde %40 oranında sperm sayısını arttırmıştır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM