Suda Egzersiz Yapma

Suda Egzersiz Yapma

Suda yapılan hareketler özellikle eklemler ve kaburga üzerinde çok etkili. Ayrıca suyun havaya göre daha dirençli olması suda yapılan egzersizleri daha kolay hissetmemize neden oluyor. Suya girdiğinizde yer çekiminin etkisinden de kurtulmuş oluyorsunuz. Vücudu yüzerek forma sokmaya çalışan insanların sayısı gün geçtikçe artıyor. Uzmanlar 400 kaloriden kurtulmak için takriben 30 dakika yüzmenin yeterli olduğunu söylüyorlar. […]

Suda yapılan hareketler özellikle eklemler ve kaburga üzerinde çok etkili. Ayrıca suyun havaya göre daha dirençli olması suda yapılan egzersizleri daha kolay hissetmemize neden oluyor. Suya girdiğinizde yer çekiminin etkisinden de kurtulmuş oluyorsunuz. Vücudu yüzerek forma sokmaya çalışan insanların sayısı gün geçtikçe artıyor. Uzmanlar 400 kaloriden kurtulmak için takriben 30 dakika yüzmenin yeterli olduğunu söylüyorlar. Suda vücudun her bölgesinin eşit şekilde kilo vermesi en güzel tarafı.

Suda yapılan egzersizler gerçek bir kalori yakıcı. Suda yapılan 10 dakikalık spor 30 dakikalık yürüyüşe bedel. Bu hem zaman açısından çok iyi hem de su içinde çok daha fazla figürü deneme fırsatınız var.

Suyun içinde yapılabilecek bir sürü egzersiz var. Bunlardan biri dalga kırmak. Kalçalarınıza kadar suyun içine girin. Önce sırtınızı dönerek gelen dalgaya karşı koymaya çalışın. Suyun gücüne karşı koymak önemli derecede kalori kaybına neden olacaktır. Karın ve sırt kaslarınızı bu sırada gergin tutup kollarınızı iki yana açın ve dengede durmaya çalışın. Sonrasında yüzünüzü dönün ve düşmeden dalgalarla boğuşmaya devam edin.
Diğer bir egzersiz su altı egzersizidir. Burada ihtiyacınız olan şeyler dalgıç gözlüğü, palet ve şnorkeldir. Su altında paletle yüzmek bacak ve kalçayı güçlendirici etkisi vardır. Bunun yanında karın ve sırt kaslarını da kuvvetlendiriyor. Bunu yaparken dikkat etmeniz gereken tek şey sahilden fazla uzaklaşmamak.

Suda yüzmek dışında farklı şeylerde yapılabilir. Bunlardan biri dinlenmek.. Yavaş hareketlerle suyun kaldırma kuvvetinin vücudu dinlendirici zevkine varabilirsiniz. Bu sırada omurganızın düz durmasına özen gösterin. Bu duruş sırt ağrısı şikayeti olan kişilere de iyi gelmektedir. Sırtın yanında bel ve boyun içinde ideal bir yöntemdir.

Yaptığınız diyeti, bu tip egzersizlerle destekleyerek istediğiniz kiloya ve sıkı bir vücuda sahip olabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM