Tırnak Sağlığı

Tırnak Sağlığı

Tırnak bakımı ve sağlığı insanlar için önemlidir. Seçilen uygun nemlendiriciler tırnağın ana hücrelerini güçlendirerek daha sağlıklı ve güçlü tırnaklara sahip olmamızı sağlarlar. Tırnak sağlığı için dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Bunlar: – Tırnaklar su emebilen yapıda olduğu için tırnaklarınızı sudan uzak tutmanız sağlığı için faydalı olacaktır. Tırnaklar suyu emdiğinde daha yumuşak ve zayıf olacaklardır. […]

ve sağlığı insanlar için önemlidir. Seçilen uygun nemlendiriciler tırnağın ana hücrelerini güçlendirerek daha sağlıklı ve güçlü tırnaklara sahip olmamızı sağlarlar. için dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Bunlar:

– Tırnaklar su emebilen yapıda olduğu için tırnaklarınızı sudan uzak tutmanız sağlığı için faydalı olacaktır. Tırnaklar suyu emdiğinde daha yumuşak ve zayıf olacaklardır. Bu yüzden ev işlerinde eldiven kullanmanızı öneririz.

– Ellerinizi ve köklerinizi besleyici ve nemlendirici kremlerle destekleyin. Günde bir kaç kez sürebileceğiniz kremleri özellikle ıslanma öncesi ve sonrasında kullanın.

– Tırnak cilasını asla soymaya kalkmayın. Cilaları soymak yerine ince bir kat sürmeyi ve cilaların kalkmasını engellemeniz yerinde olacaktır.

– Cila çıkartıcısını () gibi ölü deri katmanlarını çıkartıcı maddeler içermesini ve doğal asitlikte olması gerektiğini unutmayınız.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM