Türkiye’nin İlk Dört Sedyeli Ambulans Uçağı

Türkiye’nin İlk Dört Sedyeli Ambulans Uçağı

Türkiye’nin ilk 4 sedyeli ambulans uçağı mesaisine başladı… Sağlık Bakanlığı, ambulans uçak filosuna 4 sedyeli uçak ambulansını da dahil etti. Hatay’ın Kırıkhan ilçesinde terör saldırısında yaralanan Astsubay Başçavuş Ahmet Mengilli, Sağlık Bakanlığı tarafından alınan Türkiye’nin dört sedyeli ilk ambulans uçağı ile Ankara’ya getirilerek tedavi altına alındı. Türkiye’nin ilk dört sedyeli ambulans uçağı, Esenboğa Havalanı’nda tanıtıldı. […]

Türkiye’nin ilk 4 sedyeli ambulans uçağı mesaisine başladı…

Sağlık Bakanlığı, filosuna 4 sedyeli uçak ambulansını da dahil etti. Hatay’ın Kırıkhan ilçesinde terör saldırısında yaralanan Astsubay Başçavuş Ahmet Mengilli, tarafından alınan Türkiye’nin dört sedyeli ilk ambulans uçağı ile Ankara’ya getirilerek tedavi altına alındı.

Türkiye’nin ilk dört sedyeli ambulans uçağı, Esenboğa Havalanı’nda tanıtıldı. Ayrıca terör saldırısında yaralanan Astsubay Başçavuş Ahmet Mengilli, eşi ve kardeşiyle birlikte Ankara’ya getirildi. Tanıtımı yapılan ambulans uçakla getirilen yaralı astsubay daha sonra ambulans ile ’ya sevk edilerek tedavisine başlandı.

Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Ali Coşkun yeni araç filosuna 224 kar paletli ambulans, 20 tane karı küreyerek açan ambulans, 52 adet motosiklet ambulans ve 35 adette aynı anda birden fazla yaralıyı taşıyabilen ambulansı eklediklerini ifade eden Coşkun, “Bu sene için bu alımları arttırdık ve 454 civarında bir sağlık aracı da guruba dahil edileceğini söyledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM