Vajina Kokusu Nasıl Geçer

Vajina Kokusu Nasıl Geçer

Vajina kokusu nasıl geçer, vajina kokusuna neler iyi gelir ve vajina kokusu geçirme gibi maddeleri bugün sizler için yazacağım. Vajina kokusu kadınların hayatlarında 1 veya 2 kere başlarına gelen sorundur. Vajina kokuları bakteri gelişimi, cinsel yolla bulaşan hastalıklar ve mantar gibi enfeksiyon hastalıkları nedeniyle oluşabilir. Bayanlar tarafından kesinlikle istenmeyen bir durum olan bu koku kadının […]

Vajina kokusu nasıl geçer, vajina kokusuna neler iyi gelir ve vajina kokusu geçirme gibi maddeleri bugün sizler için yazacağım. Vajina kokusu kadınların hayatlarında 1 veya 2 kere başlarına gelen sorundur. Vajina kokuları bakteri gelişimi, cinsel yolla bulaşan hastalıklar ve mantar gibi enfeksiyon hastalıkları nedeniyle oluşabilir. Bayanlar tarafından kesinlikle istenmeyen bir durum olan bu koku kadının iç dünyasını da derinden etkileyebilir.

Kontroller sonucu eğer vajinal koku enfeksiyon hastalığı nedeniyle oluşmuş ise vajina bölgesinde kaşıntı, kızarıklık gibi belirtiler görülebilir. Tabi bazı kadınlar bu tarz durumların utanç verici olduğunu düşünebilir ve bu nedenle bir uzman doktora görünmekten çekinebilir. Bunlar gayet doğal şeyler fakat sorun aslında o kadar ciddi olmayabilir. Vajina kokusu için kendiniz de bir takım şeyler uygulayarak sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

Vajina Kokusunu geçirmek için neler yapılabilir ?

  1. Sarımsak ; Sarımsağın yararları saymakla bitmediği için kısaca doğal antibiyotik deniyor. Vajina için yararı ise, kokunun kaynağı enfeksiyonlarsa doğal antibiyotik etkisini göstererek bakterileri öldürecektir. Günlük bütün olarak 1 veya 2 tane sarımsağı sıcak su ile hap gibi atın. Sarımsakta bulunan antifungal özelliği mantar enfeksiyonları ile savaşacaktır.
  2. Narenciye ; Narenciye gıdalar bölgedeki sorunu zamanla önleyerek kokuları giderir. Yapısında bulunan C vitamini bağışıklık sistemini güçlendirerek vücuttaki zararlı toksinleri atar. Üzüm, limon, portakal, ananas, greyfurt gibi türleri tüketmek idrar yolu enfeksiyonları içinde yarar sağlayacaktır.
  3. Çay Ağacı Yağı ; Bu yağ çok güçlü antifungal ve antiseptik özelliklere sahiptir. Çay ağacı yağını su ile karıştırın ve vajina bölgesini yıkayın. Diğer yöntem 3 bardak ile saf elma sirkesini 3 damla çay ağacı yağına karıştırın ve banyo suyuna katın. Yarım saat kadar bu suda bekleyin ve işlemi haftada 3 ile 4 kez arasında tekrarlayın.
  4. Elma Sirkesi ; Doğal antibakteriyel etkiye sahip olan elma sirkesi vajina kokusuna en iyi gelen unsurlardan biridir. Bir küvet suyun içine biraz elma sirkesi ekleyin ve içine girin. Yarım saat kadar bekledikten sonra kokuya neden olan toksin ve zararlı bakteriler temizlenecektir. Bu işlemi haftada 4-5 kez tekrarlayın.
  5. Yoğurt ; Vajinanın pH seviyesine gelmesine ve dengelenmesinde katkıda bulunur. pH değeri dengelendikten sonra zaten direk olarak koku derdi kalmayacaktır. Günde 2 bardak kadar yoğurt tüketmeniz pH değerinin zamanla düzenlenmesini sağlar.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM