Yağ Enjeksiyonu – Lipofilling

Yağ Enjeksiyonu – Lipofilling

Bir bölgeden alınan yağ dokusunun vücudun başka bir bölgesine dolgu amaçlı kullanılmasına yağ enjeksiyonu denir. Karın, uyluk, kalça gibi yağ içeren bölgelerden iğne ile alınan yağ bir takım işlemlerden geçirildikten sonra enjeksiyon yapılan bölgeye ve durumuna göre lokal veya genel anesteziyle yapılır. Yağlar alındıktan sonra enjekte içinde serbest bırakılarak serum ve yağ hücrelerinin ayrılması beklenir. […]

Bir bölgeden alınan yağ dokusunun vücudun başka bir bölgesine dolgu amaçlı kullanılmasına denir. Karın, uyluk, kalça gibi yağ içeren bölgelerden iğne ile alınan yağ bir takım işlemlerden geçirildikten sonra enjeksiyon yapılan bölgeye ve durumuna göre lokal veya genel anesteziyle yapılır. Yağlar alındıktan sonra enjekte içinde serbest bırakılarak serum ve yağ hücrelerinin ayrılması beklenir.

Genelde çökük yanaklara yapılan bir işlemdir. Ayrıca vücut hatlarını düzeltmek, dudakları dolgunlaştırmak, yaşlılık çizgilerinin yok etmek, çene ucunu dolgunlaştırmak içinde kullanılır. Dokularda oluşan sarkmalar ve oluşan çizgiler ancak yüz gerdirme ameliyatlarıyla düzelebilir. Yapılan yağ enjeksiyonu bu görünümü sadece maskeler. Bu işlem yüz gerdirme ameliyatıyla birlikte uygulanabilir. Böyle girişimlerde doku enjeksiyonu da yapılabilir. Görünümde aynı anda uygulanan bu işlemler daha etkili bir sonuç verir.

İşlem sonrasında bölgede rahatsız eden bir ağrı olmaz. Fakat şişlik ve morluk görülebilir. 7-10 gün içinde ödem ve morarma geçer. Çoğu hasta işlem sonrası günlük işlerine geri döner. İşlem sonrası işlem yapılan bölgeyi güneş ışığından korumak gerekir. 6 ay içinde enjeksiyon yapılan yağların %50-70’i vücut tarafından emilir. Şayet doku aktarımı yapılırsa vücut tarafından daha az emilir. Enjeksiyon uygulaması 2 yılda bir 2-3 seans yapılır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM